Pojemność, wskaźniki i design. Czym się kierować kupując powerbank?

Pojemność, wskaźniki i design. Czym się kierować kupując powerbank?

Pojemność, wskaźniki i design. Czym się kierować kupując powerbank?
Źródło zdjęć: © iStock.com
Monika Zonenberg
14.05.2019 14:21

W dzisiejszych czasach bez telefonu czujemy się jak bez ręki. To sprzęt, który może rozładować się w każdej chwili, często nieodpowiedniej. Aby zapobiec nieprzyjemnej niespodziance, miej przy sobie zawsze przydatny powerbank. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, szykując się do zakupu idealnego modelu.

Pojemność powerbanka

Liczba możliwych naładowań danego sprzętu zależy od jednego parametru wybranego powerbanka - jego pojemności. Aby gadżet był użyteczny, warto rozejrzeć się za modelem, którego pojemność pozwoli na naładowanie telefonu chociaż dwa razy. W ofercie marek szukaj wersji o mocy przynajmniej 5000-6000 mAh, który będzie najbardziej optymalny i wystarczający podczas standardowego używania. Zastanawiając się nad tym, który powerbank będzie dla ciebie najlepszy, pamiętaj, że tego typu sprzęt z czasem narażony jest na samoczynną utratę energii wynoszącą około 20 proc. Zastanów się również, jakie sprzęty będziesz najczęściej ładować. Przenośne urządzenia, na przykład głośniki bezprzewodowe, wymagają jeszcze bardziej pojemnego powerbanka, ponieważ potrzebują więcej energii, by działać.

Wskaźnik naładowania

Przydatną funkcją powerbanka jest wskaźnik, który pokazuje, ile energii pozostało w urządzeniu. Dzięki temu możemy podładować go wcześniej i uniknąć przykrej niespodzianki. Producenci stosują dwie metody wskaźników naładowania, a twój wybór powinien zależeć od osobistych preferencji. Pierwsza z nich to niewielkie diody wbudowane w powerbank, które symbolizują poziom naładowania. Po włączeniu powerbanka liczba zapalonych lampek może zasugerować ci podłączenie go do gniazdka. Drugą możliwością jest niewielki wyświetlacz LCD, na którym zobaczysz, najczęściej w procentach, jak dużo energii w nim pozostało. Modele z wskaźnikiem mogą kosztować odrobinę więcej, jednak warto zapłacić kilka dodatkowych złotych i nie martwić się, że spotka nas niekomfortowa sytuacja.

Obraz
© iStock.com

Modele z dodatkowymi udogodnieniami

Niektóre z powerbanków uzupełnione są o opcje, które mogą ułatwić nam życie. Wszystko oczywiście zależy od twojego budżetu oraz zapotrzebowania, jednak warto wziąć pod uwagę modele, które są czymś więcej niż jedynie przenośną ładowarką. Niektóre z nich mają wbudowaną lampkę LED, która w niektórych okolicznościach może się przydać. Taka wbudowana latarka nie zużywa dużo energii, więc utrata względem pojemności będzie minimalna. Większość powerbanków ma wyjmowany kabel, jednak kolejnym udogodnieniem dla niektórych może być wbudowany kabel, który nie będzie wypadał i się gubił. Jeśli chcesz korzystać z powerbanka podczas używania telefonu, możesz wybrać taki, który posiada specjalną klamerkę. Dzięki niej będziesz mógł przymocować gadżet do spodni lub kieszeni.

Wybierz design powerbanka

Robiąc jakiekolwiek zakupy, często kierujemy się własnym gustem. Design, szczególnie gadżetów, jest więc dla nas niezwykle ważny. Powerbanki również występują w wielu wersjach kolorystycznych, we wzory lub są zupełnie gładkie. Najważniejszą kwestią w tym przypadku jest jednak nie wygląd powerbanka, a przede wszystkim rozmiar. Mniejsze modele, które z łatwością wrzucisz do torby czy kieszeni, mają mniejszą pojemność. Większe z kolei nie są już tak poręczne, ale wielokrotnie naładujesz nimi telefon. Wszystko zależy zatem od twojego stylu życia i okoliczności, w jakich chcesz używać powerbanka.

Obraz
© WP.PL
Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)