Spokojny wypoczynek z gadżetami. Przegląd pojemnych powerbanków

Spokojny wypoczynek z gadżetami. Przegląd pojemnych powerbanków

Powerbank to przydatny towarzysz podróży
Powerbank to przydatny towarzysz podróży
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
18.07.2022 17:13

Choć wakacyjny wyjazd jest czasem, kiedy chcemy odpocząć od elektronicznych gadżetów, to czasami okazują się one niezbędne. Będąc w drodze, nie zawsze ma się dostęp do prądu, a ten może przydać się, jeżeli korzystacie ze smartfona do nawigowania lub kamery sportowej. Dlatego wybraliśmy trzy urządzenia o dużej pojemności i z ciekawymi funkcjami dodatkowymi.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zazwyczaj powerbank jest kupowany z myślą o ładowaniu smartfona i wtedy złota zasada mówi, że jego pojemność powinna być co najmniej taka sama jak pojemność baterii w telefonie. Tym razem wykroczymy sporo poza ten pułap, a na rynku są powerbanki, które pozwalają naładować laptopa, a nawet uruchomić samochód. W naszym zestawieniu liczy się przede wszystkim pojemność, a z tą nie zejdziemy poniżej 20000 mAh. Z racji tego, że czas jest cenny, a ten na wakacjach bywa wręcz bezcenny, to pojawią się również funkcje szybkiego ładowania. Pamiętajcie jednak, że powerbank wymaga odpowiedniego traktowania, dlatego nie należy wystawiać go np. na działanie ekstremalnych temperatur.

Moc możliwości

Zaczynamy od Newell GP12 o pojemności 24000 mAh, gdzie w komplecie dostajecie aż 8 adapterów do ładowania laptopów. To jednak dopiero początek, ponieważ mamy tu 8 stopni prądu wyjściowego - od 1,5 do 5 A. Dzięki funkcji szybkiego ładowania z mocą aż 60 W możecie nim nawet uzupełnić stan baterii w laptopie, a smartfon czy kamerę naładujecie w mgnieniu oka. Zastosowano wejścia USB-A oraz USB-C. Jest tu również opcja bezprzewodowego ładowania indukcyjnego 10 W.

Wszechstronny typ

Druga propozycja to Xtorm Voyager o pojemności 26000 mAh, który może ładować nawet 4 urządzenia jednocześnie. Wzorem poprzednika mamy tu również port USB-C o mocy 60W. Szybkie ładowanie odbywa się w technologiach Quick Charge 3.0 oraz Power Delivery. Nad bezpieczeństwem czuwa system oparty na chipie APM. Dzięki gumowemu wykończeniu urządzenie jest odporne na wstrząsy.

Pojemność ponad wszystko

Powerbank Baseus Bipow PPBD30K wyróżnia się przede wszystkim pojemnością, a ta wynosi aż 30000 mAh. Na pokładzie są cztery porty - dwa USB-A, jeden USB-C oraz jeden micro-USB. Ten ostatni służy do ładowania samego powerbanka. O bezpieczeństwo dbają czujniki przeciwprzepięciowe, przeciwspięciowe i przeciwprzeciążeniowe. Urządzenie zapewnia moc ładowania do 20W i waży zaledwie 645 g.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie