Przydatne powerbanki do 100 zł. Zobacz, na co zwracać uwagę podczas zakupu

Przydatne powerbanki do 100 zł. Zobacz, na co zwracać uwagę podczas zakupu
Źródło zdjęć: © iStock.com | shevtsovy
Monika Zonenberg

06.07.2018 16:12, aktual.: 06.07.2018 20:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czasach, w których nie rozstajemy się z telefonem, poziom naładowania sprzętu jest bardzo ważny. Doskonale wiemy, że złośliwie potrafi rozładować się w najmniej spodziewanym momencie. Rozwiązaniem tego problemu jest niewielki powerbank, dzięki któremu nie będziesz się musiał się martwić o to, gdzie jest najbliższy kontakt. Zobacz, jak wybrać najlepszy model.

*Pojemność *
Pojemność powerbanka to najważniejszy jego parametr, ponieważ to ona wyznacza ilości możliwych razy naładowań danego sprzętu. Aby powerbank był użyteczny, warto wybrać taki, który naładuje telefon przynajmniej dwa razy. Szukaj modelu przynajmniej o mocy 5000-6000 mAh, który będzie najbardziej optymalny i wystarczający podczas standardowego używania. Zastanawiając się nad tym, który powerbank będzie dla ciebie najlepszy, pamiętaj, że tego typu sprzęt z czasem narażony jest na samoczynną utratę energii wynoszącą około 20 proc.

Wskaźnik naładowania
Dobrze jest wiedzieć, ile energii pozostało w powerbanku po odpięciu sprzętu, który naładowaliśmy. To przydatna informacja, szczególnie wtedy, gdy powerbank będzie nam potrzebny. Producenci stosują dwie metody wskaźników naładowania, a twój wybór powinien zależeć od osobistych preferencji. Pierwsza z nich to niewielkie diody wbudowane w powerbank, które symbolizują poziom naładowania. Po włączeniu powerbanka ilość zapalonych lampek może zasugerować ci podłączenie go do gniazdka. Drugą możliwością jest niewielki wyświetlacz LCD, na którym zobaczysz, najczęściej w procentach, jak dużo energii w nim pozostało.

Obraz
© 123RF

Dodatkowe udogodnienia
Nawet najprostsze i niewielkie powerbanki często mają opcje, które mają zwiększać komfort jego użytkowania. Warto zwrócić uwagę, czy model który cię interesuje, je posiada. Niektóre z nich mają wbudowaną lampkę LED, która w czasem może być bardzo przydatna. Taka lampka nie zużywa dużo energii więc nie musisz obawiać się o jej utratę. Powerbanki zazwyczaj mają wyjmowany kabel, który potrafi się zgubić, kiedy jest najbardziej potrzebny. Jeśli masz ochotę, możesz wybrać gadżet z wbudowanym kablem. Ułatwieniem w korzystaniu z powerbanka może być także uchwyt, dzięki któremu możesz przymocować go do paska, portfela czy kluczy.

Design
Choć wygląd powerbanka wybieramy zawsze zgodnie ze swoim gustem, warto przemyśleć swoją decyzję. Szczególnie ważna jest jego wielkość i kształt, który pozwala na noszenie go zawsze przy sobie. Niewielki model o wydłużonym kształcie zmieści się nawet do damskiej kopertówki, ale tym samym będzie miał mniejszą pojemność. Większe modele wymagają przestrzeni w torbie czy plecaku, ale będziesz miał pewność, że powerbank nie wymaga częstego ładowania.

Obraz
© WP.PL
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także