SolarHug - ekologiczny powerbank na nadgarstek

SolarHug - ekologiczny powerbank na nadgarstek
Źródło zdjęć: © chip.pl

19.12.2014 11:19, aktual.: 19.12.2014 13:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trend na ubieralne gadżety powoduje, że zwiększa się nasze zapotrzebowanie na energię. Smartfony, smartwatche, tablety, opaski... Ratować można się bankami energii i tu właśnie z pomocą przychodzi nowy gadżet.

SolarHug to powerbank, który nosimy na nadgarstku. Naokoło bransolety rozmieszczone są panele słoneczne, które zbierają energię w ciągu dnia, gdy np. spacerujemy czy trenujemy w nasłonecznionych miejscach. Bransoleta mieści też w sobie kabelek, którym podłączymy sprzęt do innych urządzeń mobilnych.

Wykonana z aluminium bransoleta jest w stanie pomieścić aż 2000 mAh, a według producenta jedna minuta ładowania odda naszemu smartfonowi 2 proc. baterii. Cała bateria powinna się naładować w około 50 minut (choć to oczywiście zależy od pojemności akumulatora drugiego urządzenia). Niestety nie wiadomo, jak długo na słońcu musi przebywać sama bransoletka, by w pełni się naładowała.

SolarHug to jednak nie tylko powerbank, ale także przenośna pamięć. Do naszej dyspozycji oddano 128 GB. Z boku urządzenia umieszczono także diodę LED, która kolorem poinformuje nas o stanie baterii.

Urządzenie walczy o zainteresowanie na Kickstarterze, gdzie można je dostać za 95 funtów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Zamknięcie The Pirate Bay nic nie zmieniło

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)