Poczta Polska skontroluje czy płacisz abonament RTV

Poczta Polska skontroluje czy płacisz abonament RTV

Poczta Polska skontroluje czy płacisz abonament RTV
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.07.2016 16:37, aktualizacja: 12.07.2016 13:24

Jeśli nigdy wcześniej nie zgłaszaliście posiadania radia czy telewizora, możecie spodziewać się kontroli Poczty Polskiej i srogiej kary

Jak tłumaczył w rozmowie z portalem, rzecznik prasowy Poczty Polskiej, Zbigniew Baranowski, to właśnie Poczta Polska ma obowiązek skontrolować, czy obywatel zarejestrował odbiornik RTV. Jeśli nie dokonał tego w ciągu 1. dni od zakupu odbiornika, czeka go kara. Kontrole czekają również tych, którzy zgłaszali posiadanie odbiorników, ale nie płacą abonamentu RTV.

Co zrobi kontroler Poczty Polskiej, jeśli stwierdzi, że mamy odbiornik, a nie jest płacony za niego abonament? Najpierw wydaje decyzję o rejestracji telewizora, a później każe zapłacić karę. Opłata to trzydziestokrotność miesięcznej opłaty za tv. W 201. miesięczna opłata za posiadanie odbiornika RTV wynosi 22,7 złotego, więc osoba, która wcześniej nie zgłosiła posiadania telewizora i radia, po wizycie zapłaci karę 681 zł.

- _ Przed rozpoczęciem kontroli, pracownicy upoważnieni do wykonywania czynności kontrolnych zgłaszają cel wizyty oraz okazują aktualne (obowiązujące w danym roku) upoważnienia do przeprowadzania kontroli, posiadają również identyfikatory, legitymacje służbowe, a na życzenie kontrolowanego są zobowiązani do okazania dowodu osobistego. Kontrole przeprowadzane są przez upoważnionych pracowników Poczty Polskiej na terenie całej Polski i dotyczą wszystkich użytkowników odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej. _

Jak informuje portal, kontrole będą prowadzone na podstawie baz danych dłużników, wyrejestrowanych odbiorników, czy nawet donosów sąsiedzkich. Konrole mogą być prowadzone również losowo.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)