Abonament RTV do likwidacji? Rząd nie ma takich planów, ale są też dobre informacje

Abonament RTV do likwidacji? Rząd nie ma takich planów, ale są też dobre informacje
Źródło zdjęć: © Fotolia

13.11.2019 11:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie da się ukryć, że rząd szuka środków wszędzie, gdzie jest to możliwe. Tym sposobem nie doczekamy się likwidacji abonamentu RTV. Poczta Polska udostępniła nowy cennik na 2020 rok.

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że nie przewiduje zmian w obowiązku wprowadzenia opłat za abonament RTV. Likwidacja abonamentu była więc tylko plotkom, co dodatkowo potwierdza nowy cennik, który pojawił się na stronie Poczty Polskiej.

Likwidacji abonamentu chciały zarówno partie opozycji, jak i posłowie PiS. Minister potwierdził jednak, że żadnych zmian nie będzie w najbliższym czasie i do opłacania abonamentu RTV wciąż będą zobowiązani wszyscy posiadacze odbiorników radiowych lub telewizyjnych.

Dobra wiadomość jest taka: mimo tego, że rząd nie planuje na razie likwidacji obowiązku płacenia abonamentu, to na ten rok nie przewiduje się również wzrostu cen.

Abonament RTV - ceny 2020

Na stronie Poczty Polskiej został również udostępniony również pełen cennik opłat, który rozpoczyna się od 13,60 zł za 2 miesiące korzystania z odbiornika radiowego lub 44,05 zł za 2 miesiące wykorzystywania odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego.

Należy zwrócić uwagę na to, że osoby, które opłacą abonament do 25 stycznia za cały rok z góry, otrzymają dodatkową 10 proc. zniżkę. Również po tym terminie użytkownicy mogą liczyć na dodatkowe zniżki za kolejne miesiące.

Tutaj szczegółowo opisaliśmy, komu przysługuje zwolnienie z opłat za odbiornik telewizyjny i radiofoniczny oraz, jak skorzystać ze zniżek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)