Poczta Polska przypomina. Jest sposób, żeby zapłacić mniej za abonament RTV

Poczta Polska przypomina. Jest sposób, żeby zapłacić mniej za abonament RTV

Poczta Polska przypomina. Jest sposób, żeby zapłacić mniej za abonament RTV
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Adam Bednarek
09.01.2020 10:45

Poczta Polska na swojej stronie internetowej informuje o promocji, dzięki której można otrzymać zniżkę na abonament RTV. Jeżeli ktoś chce zaoszczędzić musi się pospieszyć.

Wszystkich, którzy do 25 stycznia 2020 r. opłacą abonament RTV za cały rok z góry czeka 10 proc. zniżka - informuje Poczta Polska na swojej stronie internetowej.

Opłata z góry za cały 2020 rok z wliczoną 10 proc. obniżką wyniesie więc 245,15 zł. Bez "promocji" roczna opłata za abonament radiowo-telewizyjny to 272,40 zł. Natomiast abonament za jeden miesiąc wyceniono na 22,70 zł.

10 proc. zniżka to dobry powód, by wcześniej opłacić abonament RTV. Tym bardziej że Poczta Polska zapowiada kary dla tych, którzy nie zarejestrują odbiorników lub nie będą płacić abonamentu.

Abonament RTV 2020: Kara za niepłacenie

Na karę narażone są osoby, które nie zarejestrują posiadanego odbiornika. Jej wysokość to 30-krotność miesięcznego abonamentu, czyli 681 zł. Osoby, które zarejestrowały odbiornik, ale nie płacą abonamentu, mogą spodziewać się wezwań do zapłaty z naliczonymi odsetkami.

Kto jest zwolniony z opłaty abonamentowej?

Możliwość zwolnienia z opłaty abonamentowej dotyczy m.in.: osób, które ukończyły 75 rok życia, zaliczanych do I grupy inwalidzkiej, kombatantów będących inwalidami wojennymi lub wojskowymi oraz osób, które ukończyły 60 rok życia i posiadają prawo do emerytury, ale jej wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)