UPC Polska nie będzie domagać się 400 tys. zł od emeryta. Operator przeprasza

UPC Polska nie będzie domagać się 400 tys. zł od emeryta. Operator przeprasza

UPC Polska nie będzie domagać się 400 tys. zł od emeryta. Operator przeprasza
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
31.10.2019 13:56

UPC Polska przeprasza emeryta z Mińska Mazowieckiego. Operator wycofuje żądanie zapłaty 400 tysięcy złotych. - Przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji - mówi Michał Fura z biura prasowego UPC.

Po programie "Interwencja" emitowanym na antenie Polsatu, niezwykle głośno zrobiło się o Panu Danielu - emerycie z Mińska Mazowieckiego. Mężczyzna był w szoku, gdy otworzył pismo z UPC, w którym firma telekomunikacyjna zażądała od niego zapłaty w wysokości 400 tysięcy złotych.

Pan Daniel wynajmował kawalerkę w Mińsku Mazowieckim od ponad roku. W sierpniu w mieszkaniu emeryta uszkodził się przewód schowany pod zabudowaną wanną. W efekcie woda zalała pomieszczenie znajdujące się piętro niżej. Jak się okazało, mieściła się tam serwerownia UPC. W związku z poniesionymi stratami operator postanowił zażądać od starszego mężczyzny gigantycznej kwoty odszkodowania.

UPC przeprasza

- Uszkodzeniu uległ sprzęt sieciowy, instalowany blisko klientów, niezbędny do świadczenia usług szerokopasmowych. Spółka podjęła kroki zmierzające do pełnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia i ustalenia odpowiedzialności. W tym celu zwróciliśmy się również do lokatora mieszkania, z którego nastąpiło zalanie. Po zapoznaniu się z jego stanowiskiem przekazaliśmy mu informację, że nasze pismo nie ma charakteru wiążącego i zdecydowaliśmy, że nie będziemy podejmować wobec niego dalszych działań. Przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji - powiedział w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl, Michał Fura z biura prasowego UPC.

Wygląda na to, że pan Daniel może spać spokojnie, choć z pewnością emocje związane z całym zamieszaniem prędko nie opadną. - Ja przeżyłem szok i serce mało mi nie wyskoczyło - relacjonował emeryt w materiale Polsatu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)