PlayStation 4: nowa data premiery i nowy-stary kontroler

PlayStation 4: nowa data premiery i nowy-stary kontroler

PlayStation 4: nowa data premiery i nowy-stary kontroler
Źródło zdjęć: © Gizmodo
04.07.2011 14:48, aktualizacja: 04.07.2011 15:01

Fani konsol do gier nie mogą narzekać na brak wrażeń w tym roku. Najpierw pojawiło się "trójwymiarowe" Nintendo 3DS, chwilę po nim Sony zapowiedziało następcę PlayStation Portable, a całkiem niedawno zaprezentowano Wii U z rewolucyjnym kontrolerem. Okazuje się, że to nie koniec rewelacji z Japonii.

Do tej pory wydawało się nam, że to w 201. roku pojawią się następcy konsol PlayStation 3 i Xbox 360. Istniała szansa, że przyciśnięci do muru Sony i Microsoft wypuszczą je na rynek rok wcześniej, w 2013 roku. Teraz z informacji, do których dotarł serwis DigiTimes wynika, że już w przyszłym roku będziemy mogli dorwać w swoje ręce konsolę PlayStation 4.

Obraz
© (fot. Gizmodo)

Wcześniak firmy Sony mógłby za jednym zamachem ukraść wielu klientów mającemu pojawić się pod koniec bieżącego roku Wii U i niezapowiedzianemu jeszcze Xboxowi 720. Jednak to nie wcześniejsze pojawienie się na rynku PS4 powinno najbardziej zainteresować przyszłych kupców konsoli firmy Sony.

DigiTimes twierdzi, że Sony zaskoczy nas nie tylko wcześniejszym terminem premiery swojej następnej (po PlayStation Vita) konsoli, lecz również nowym kontrolerem. Wygląda na to, że Wiimoty HD, jak czasami określa się PlayStation Move, zostaną zastąpione bezdotykowym kontrolerem - kopią tego, który wyprodukował Microsoft, i który zmodyfikowano na dziesiątki sposobów.

Produkcja PlayStation 4 miałaby ruszyć pod koniec bieżącego roku w japońskich fabrykach firm odpowiedzialnych również za zmontowanie PlayStation 3. Foxconn i Pegatron Technology. Według informatorów DigiTimes, Sony pragnie mieć aż 20 milionów konsol PS4 gotowych do premiery, która będzie miała miejsce w przyszłym roku w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Posiadacze konsol z napędem Blu-ray nie powinni się martwić o zaprzestanie wspierania ich sprzętu przez Sony. Warto przypomnieć, że Japończycy nie wstrzymali produkcji świetnie sprzedającej się PlayStation 2 nawet po wypuszczeniu w 200. roku (6 lat po premierze PS2) na rynek jego następcy, którego żywotność określono na 10 lat. Najwidoczniej Sony nie chce czekać tak długo i zachowa 6 lat odstępu między premierami kolejnych modeli swoich konsol.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)