Rekordowa sprzedaż PlayStation 4

Rekordowa sprzedaż PlayStation 4
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.02.2015 17:11, aktual.: 06.02.2015 08:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnim kwartale 2014 roku konsola PlayStation 4 sprzedała się aż w 6,4 mln egzemplarzy - ujawniła w swoim najnowszym raporcie finansowym firma Sony. Sukces konsoli przyczynił się w dużym stopniu do lepszych niż oczekiwane wyników finansowych
koncernu.

Opublikowany właśnie raport finansowy firmy Sony, obejmujący okres od października do grudnia 2014 roku, ujawnia nadspodziewanie dobre wyniki działu odpowiedzialnego za gry i usługi sieciowe. Odnotował on 531,5 mld jenów przychodów - wzrost o 16,8 proc. względem tego samego okresu w poprzednim roku.

W ostatnim kwartale 201. r. Sony sprzedała na całym świecie aż 6,4 mln egzemplarzy konsoli PlayStation 4 oraz 147 mln egzemplarzy gier. Oznacza to wzrost w stosunku do tego samego kwartału 2013 r., w którym dodatkowo miała miejsce premiera PlayStation 4: sprzedano wówczas 4,5 mln egzemplarzy konsoli i 128 mln gier.

W związku z sukcesem PlayStation 4 podniesione zostały prognozy finansowe dla działu odpowiedzialnego za gry i konsole: Sony oczekuje, że w bieżącym roku fiskalnym osiągnie on 4. mld jenów zysku operacyjnego, zamiast przewidywanych w październiku 2014 r. 35 mld jenów.

O ile jednak PlayStation 4 pozostaje liderem na rynku konsol gier wideo, znacznie gorsze są wyniki sprzedaży konsol przenośnych PlayStation Vita oraz PlayStation Vita TV. Nie podano co prawda wyników dla poszczególnych konsol, jednak ich łączna sprzedaż spadła do 1,4 mln egzemplarzy - w porównaniu z 2 mln egzemplarzy, które udało się sprzedać w tym samym kwartale poprzedniego roku. Mimo to firma nie zdecydowała się obniżyć prognoz dotyczących sprzedaży PS Vita i PS Vita TV w bieżącym roku fiskalnym: pozostają one na poziomie 3,5 mln egzemplarzy.

Według wstępnych wyników finansowych całego koncernu za trzeci kwartał bieżącego roku fiskalnego zysk operacyjny Sony wyniósł w tym okresie 178,3 mld jenów - dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Przyczynił się do tego między innymi ogromny sukces PlayStation 4. która pozostaje wiodącą konsolą nowej generacji. Na początku stycznia bieżącego roku ogłoszono, że od swojej premiery w listopadzie 2013 r. sprzedała się ona na całym świecie w 18,5 mln egzemplarzy.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)