Sony DualShock 4: szykują nowy kontroler

Sony DualShock 4: szykują nowy kontroler
Źródło zdjęć: © Leon Terra / CC

20.06.2016 14:27, aktual.: 20.06.2016 16:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie od dziś wiadomo, że DualShock 4 - pad dołączany do PS4- jest powszechnie uważany, za jeden z wygodniejszych gamepadów w historii. Ale wygląda na to, że Sony ma kilka pomysłów, jak jeszcze go udoskonalić.

6 czerwca do sieci przeniknął wniosek patentowy obrazujący nową wersję kontrolera. Niewykluczone, że miałaby on zadebiutować razem z premierą PlayStation Neo.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Z technicznych ilustracji wynika, że Sony rozważa zmianę umiejscowienia przycisków funkcyjnych odpowiadających za dostęp do opcji i wykonywanie zrzutów ekranu/ dzielenie się materiałami. To zaś oznacza, że pole touchpada ulegnie zwiększeniu i będzie rozciągnięte pomiędzy przyciskami akcji, a krzyżakiem.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Urządzenie będzie też miało bardziej wyprofilowany tył, na którym wygodniej będzie opierać palce. Na jednym z rysunków widzimy też odwrócony układ przycisków (obie gałki znajdują się u góry, a D-Pad i przyciski akcji na dole pada), co sugeruje, że użytkownik będzie mógł samodzielnie dopasować rozmieszczenie tych stref do swoich potrzeb lub, że w sprzedaży pojawią się dwie wersje pada.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pierwszy procesor z tysiącem rdzeni

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)