Idzie podwyżka cen PlayStation 4?

Idzie podwyżka cen PlayStation 4?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

17.03.2014 15:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konsola PlayStation 4 odniosła niesamowity sukces na całym świecie. Od 15 listopada sprzedano ponad 6 milionów tych urządzeń. Jednym z czynników decydujących o sukcesie nowego PlayStation była cena. A ta, być może, wkrótce się zmieni.

Sony zapowiedział podwyżkę cen konsoli PlayStation 4. Na szczęście, na razie tylko i wyłącznie w jednym kraju. Urządzenie do tej pory kosztowało 399 kanadyjskich dolarów. Teraz ma kosztować 449 dolarów. Wzrosły również ceny akcesoriów: zarówno DualShock 4 jak i PlayStation Camera zdrożały o pięć kanadyjskich dolarów. Wzrosły też ceny gier do 69,99 kanadyjskiego dolara.

Sony tłumaczy podwyżkę "zmianami na rynku" i nie rozwinął swojej myśli. Istnieją dwie możliwości: producent PlayStation zdecydował, że za mało zarabia na swojej konsoli i że niska, premierowa cena, która pomogła "czwórce" zdobyć popularność, nie utrzyma Sony na dłużej. Druga może być bardziej prozaiczna: wartość kanadyjskiego dolara spadła w porównaniu do amerykańskiego.

Microsoft wystosował krótkie oświadczenie, w którym stwierdza, że nie planuje podwyżki cen Xboksa One, ani na kanadyjskim rynku, ani na którymkolwiek innym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)