Znaczna obniżka ceny Playstation 4!

Znaczna obniżka ceny Playstation 4!

Znaczna obniżka ceny Playstation 4!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
15.09.2015 11:44, aktualizacja: 15.09.2015 12:38

Podczas konferencji Sony na Tokyo Game Show producent zapowiedział znaczną obniżkę ceny konsoli PS4.

Od 1 października w Japonii będzie można kupić PS4 o 12 proc. taniej - w cenie 34 980 jenów, co w przeliczeniu daje nam około 1089 zł. To pierwsza obniżka od premiery najnowszej konsoli Sony w 2013 roku. W przypadku konsol, będących już jakiś czas na rynku, taki ruch jest całkowicie naturalny - koszty produkcji spadają, a niższa cena pozwala podtrzymać zainteresowanie klient i zachować stabilną sprzedaż.

Oczywiście nie znaczy to, że za chwilę konsola stanieje i na polskim rynku. Poszczególne oddziały Sony - japoński, europejski i amerykański - takie decyzje podejmują niezależnie od siebie i obniżka w jednym regionie nie przenosi się automatycznie na inne. Ale jednocześnie można się spodziewać, że decyzja oddziału japońskiego jest swego rodzaju deklaracją intencji korporacji i prędzej czy później obniżki doczekamy się i my.

Aktualnie za wersję z 500 GB zapłacimy w Polskich sklepach około 1700 zł. Miejmy nadzieję, że również europejski oddział Sony poinformuje nas wkrótce o planowanej na tegoroczne święta obniżce.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Microsoft wymusza ściągnięcie Windows 10!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)