Znaczna obniżka ceny Playstation 4!

Znaczna obniżka ceny Playstation 4!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

15.09.2015 11:44, aktual.: 15.09.2015 12:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas konferencji Sony na Tokyo Game Show producent zapowiedział znaczną obniżkę ceny konsoli PS4.

Od 1 października w Japonii będzie można kupić PS4 o 12 proc. taniej - w cenie 34 980 jenów, co w przeliczeniu daje nam około 1089 zł. To pierwsza obniżka od premiery najnowszej konsoli Sony w 2013 roku. W przypadku konsol, będących już jakiś czas na rynku, taki ruch jest całkowicie naturalny - koszty produkcji spadają, a niższa cena pozwala podtrzymać zainteresowanie klient i zachować stabilną sprzedaż.

Oczywiście nie znaczy to, że za chwilę konsola stanieje i na polskim rynku. Poszczególne oddziały Sony - japoński, europejski i amerykański - takie decyzje podejmują niezależnie od siebie i obniżka w jednym regionie nie przenosi się automatycznie na inne. Ale jednocześnie można się spodziewać, że decyzja oddziału japońskiego jest swego rodzaju deklaracją intencji korporacji i prędzej czy później obniżki doczekamy się i my.

Aktualnie za wersję z 500 GB zapłacimy w Polskich sklepach około 1700 zł. Miejmy nadzieję, że również europejski oddział Sony poinformuje nas wkrótce o planowanej na tegoroczne święta obniżce.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Microsoft wymusza ściągnięcie Windows 10!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)