Pioneer Linux 3.1 i nowe repozytoria

Pioneer Linux 3.1 i nowe repozytoria

06.02.2008 20:00, aktual.: 07.02.2008 09:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Technalign wydała nową wersję 3.1 swoich systemów z serii Pioneer Linux. W nowym wydaniu zawarto najnowsze oprogramowanie Technalign's Electricity.

Pioneer Basic to uniwersalny system operacyjny, bazujący na popularnym Kubuntu. Dystrybucja dostępna jest w wydaniu komercyjnym i wspieranym przez społeczność. O ile darmowa edycja nie wyróżnia się zbytnio z czołówki najpopularniejszych systemów tego typu, to wersja odpłatna ma swoje liczne zalety - wsparcie techniczne, dodatkowe oprogramowaniem ( w tym CrossOver Office ) i dostęp do rozszerzonych składnic pakietów. Chociaż Pionieer Linux to wielofunkcyjna platforma, najlepiej nadaje się ona na stację roboczą w domu lub w firmie.

Pioneer Linux 3.1 zawiera liczne poprawki i usprawnienia, lecz najbardziej z nich wyróżnia się oprogramowanie opracowane przez firmę Technalign o nazwie Technalign's Electricity. Narzędzie bazujące na popularnym Wine-doors umożliwia korzystanie z wielu aplikacji przeznaczonych dla systemów Windows. Co więcej, wraz z nową edycją dystrybucji udostępniono trzy nowe repozytoria: Cowgirl ( zawiera w większości oprogramowanie własnościowe, takie jak Real Player, Skype, czy Adobe Flash Player ), Cowboy ( komponenty projektu Technalign's Electricity i Icedtea ) i Wrangler ( przechowuje jedynie komercyjne oprogramowanie, w dużej części stworzone przez korporację Technalign ). Zostały one utworzone przy współpracy z firmą Automatix.

Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu Pioneer - http://www.tapioneer.com/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)