Mozilla: Firefox 3.1 jeszcze nie teraz

Mozilla: Firefox 3.1 jeszcze nie teraz

Mozilla: Firefox 3.1 jeszcze nie teraz
Źródło zdjęć: © Mozilla
24.02.2009 18:30, aktualizacja: 25.02.2009 08:58

Jak informuje Fundacja Mozilla, wydanie stabilnej wersji 3.1 przeglądarki Firefox po raz kolejny zostanie opóźnione. Wszystko za sprawą nowego silnika JavaScriptu, TraceMonkey, który stwarza programistom poważne problemy.

O tym, że wydanie kolejnych wersji testowych przeglądarki Firefox jest opóźnione względem wcześniejszych założeń. Tak jak i poprzednio, również i tym razem źródłem problemów jest nowy silnik JavaScriptu, TraceMonkey.

Na firmowej grupie dyskusyjnej głos w sprawie terminu wydania finalnej wersji przeglądarki zabrał David Baron. W utworzonym przez niego wątku można przeczytać, że gdyby nie nowy silnik JavaScriptu, stabilna wersja Firefoksa 3.1 mogłaby ujrzeć światło dzienne jeszcze w marcu. Jednak twórcy aplikacji nie chcą zrezygnować z nowego silnika.

Programiści pracujący nad przeglądarką Firefox poważnie zastanawiają się nad wydaniem trzeciej wersji beta swojego produktu. Miałoby to pomóc w wykryciu tych funkcji, które nie będą jeszcze działać prawidłowo. Nie jest wykluczone, że światło dzienne ujrzy również czwarta beta.

Wiceprezes Mozilli ds. spraw technicznych poinformował, że _ "wersje beta będą wydawane dopóty, dopóki nie będziemy pewni, że poradziliśmy sobie z wszystkimi problemami, na które wcześniej napotkaliśmy" _.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)