Linux na iPhonie

Linux na iPhonie

Linux na iPhonie
01.12.2008 13:34

Czy telefon iPhone firmy Apple i darmowy system operacyjny
Linux mogą mieć ze sobą cokolwiek wspólnego? Okazuje się, że jak
najbardziej. Hackerzy z iPhone Dev Team po raz kolejny zaskoczyli nas
nowymi pomysłami

Hackerom z Dev Team udało się uruchomić Linuksa w telefonie iPhone. Na razie tylko uruchomić, ale prace nadal trwają. Nie działa jeszcze dotykowy ekran ani akcelerometr, nie ma dźwięku, WiFi… właściwie to łatwiej byłoby wymienić rzeczy które działają w telefonie iPhone. Nie należy się jednak zniechęcać i trzeba pogratulować programistom z Dev Team zapału, a także pomysłu. Jakiś czas temu pisaliśmy o norweskim programiście, który próbuje uruchomić system Windows Mobile w aparacie Apple.

Być może już w niedługim czasie użytkownicy iPhone’ów będą mogli zdecydować jakie oprogramowanie wybrać do obsługi swoich telefonów. W dalszej części tekstu prezentujemy krótki film, na którym pokazane jest działanie Linuksa. Oprogramowanie zostało zainstalowane w telefonach iPhone (3G i wcześniejszej wersji), a także w iPodzie touch pierwszej generacji.
_ Sam pomysł nie jest nowy, na odtwarzacze iPod firmy Apple powstała nawet specjalizowana wersja linuxa - iPodLinux, która rozszerza możliwości tych popularnych odtwarzaczy. Podobnym projektem jest także oparty o Linuxa RockBox. Chętni do zmierzenia się z instalacją Linuxa na iPhonie (na własną odpowiedzialność) więcej informacji oraz potrzebne pliki znajdą TUTAJ. Procedura wymaga znajomości systemów linuxowych oraz elementarnej znajomości języka angielskiego (przyp. red. tech.wp.pl) _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)