Kolejny Scientific Linux

Kolejny Scientific Linux

Kolejny Scientific Linux
Źródło zdjęć: © Scientific Linux
21.01.2008 18:00, aktualizacja: 22.01.2008 10:38

Projekt Scientific Linux doczekał się wersji 5.1 swojej dystrybucji. Tym razem pojawiło się kilka nowinek technicznych oraz możliwości tworzenia własnych modyfikacji systemu.

Scientific Linux to coraz bardziej rozpoznawane w świecie przedsięwzięcie zrzeszające dziesiątki największych instytucji naukowych na świecie. Przykładem może być sam CERN ( Europejski Ośrodek Badań Jądrowych ), który bardzo przysłużył się rozwojowi projektu. Scientific Linux to zaawansowana platforma zaadoptowana do ciągłych zmian zainstalowanego oprogramowania. Nazwa dystrybucji często kojarzy się z systemem dosłownie zapełnionym dziesiątkami programów naukowych i edukacyjnych. Na szczęście sytuacja ta nie dotyczy tego projektu. Każda instytucja tworzy własną edycję systemu, którą w projekcie nazwano "site". Zawierają one system dostosowany do potrzeb danego ośrodka naukowego.

Wydanie 5.1 zawiera niezwykle przydatną funkcję. Od teraz stworzenie własnej modyfikacji systemu jest osiągalne dla każdego średnio zaawansowanego użytkownika. Oprócz tego oczywiście zmieniło się trochę w zestawieniu pakietów domyślnych dystrybucji. Twórcy w taki sposób prezentuja nową wersję swojego produktu:

"Scientific Linux 5.1 nareszcie się pojawił! To wydanie daje możliwość stworzenia własnego wydanie site ( zmodernizowanej dystrybucji Scientific Linux ). Możliwości tej nie było w edycji 5.0. Ponadto udało nam się nie tylko przywrócić do dystrybucji kilka aplikacji, z których musieliśmy zrezygnować w SL 5.0, ale i dodaliśmy kilka całkowicie nowych pakietów( ... )"

Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu Scientific Linux - https://www.scientificlinux.org/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)