Microsoft i Linux Foundation postanowili działać wspólnie

Microsoft i Linux Foundation postanowili działać wspólnie

Microsoft i Linux Foundation postanowili działać wspólnie
22.05.2009 12:56

Choć to jak połączenie ognia z wodą, coś w co nie da się uwierzyć od razu, to jednak się stało. Microsoft i Linux Foundation łączą siły i zawierają wspólny sojusz! Skąd taka decyzja? Wynika ona z doradztwa amerykańskiej organizacji American Law Institute - czytamy w Dzienniku Internautów.

American Law Institute (ALI) jest organizacją, która przygotowuje poradniki dla amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. Organizacja zaprezentowała ostateczny projekt dokumentu, w który opisuje wytyczne dotyczące interpretacji prawa związanego z zakupem oprogramowania.

Nie trzeba było długo czekać, aby Microsoft i Linux Foundation wspólnym głosem zaapelowali, aby organizacja wstrzymała się publikacją dokumentu. Zarówno Microsoft, jak i Linux mają zastrzeżenia, co do zapisów mówiących o gwarancji na oprogramowanie. Zarzucają przygotowanym zapisom, iż niedostatecznie jasno wyjaśniają one w jaki sposób dostawca oprogramowania ma odpowiadać za jego defekty, kiedy jest to np. licencja typu adware. Nie jest też jasno opisane, jak wygląda sprawa pobierania opłat za dystrybucję darmowego oprogramowania Open Source.

Microsoft idzie nawet o krok dalej i stwierdza, iż nowe propozycje Ali mogą wręcz zachwiać całym rynkiem i wprowadzą atmosferę niepewności.

Zarówno przedstawiciele Microsoftu jak i Linux Foundation odnotowali wyraźnie, iż „że ich wspólne działanie w tej sprawie jest zjawiskiem niespotykanym albo wręcz dziwnym.”. - czytamy w Dzienniku Internautów.

Czytaj więcej w Dzienniku Internautów

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)