Co przyniesie nowe jądro Linux?

Co przyniesie nowe jądro Linux?

Co przyniesie nowe jądro Linux?
Źródło zdjęć: © linux.org
03.02.2010 15:30, aktualizacja: 03.02.2010 16:04

Kilka dni temu Linus Torvalds opublikował piątą wersję przedwstępną jądra Linux 2.6.33. Finalne wydanie nowego kernela ma się pojawić w ciągu 4–5 tygodni. Zazwyczaj w tej fazie rozwojowej do głównej gałęzi jądra trafiają przede wszystkim pomniejsze zmiany i poprawki. Wyjątki robi się czasami dla sterowników. Tak właśnie jest w wersji 2.6.33-rc5, gdzie na późnym etapie prac dodano sterownik V4L/DVB, który obsługuje chipset Mantis stosowany w wielu kartach telewizyjnych.

Kilka dni temu Linus Torvalds opublikował piątą wersję przedwstępną jądra Linux 2.6.33. Finalne wydanie nowego kernela ma się pojawić w ciągu 4–5 tygodni.

Zazwyczaj w tej fazie rozwojowej do głównej gałęzi jądra trafiają przede wszystkim pomniejsze zmiany i poprawki. Wyjątki robi się czasami dla sterowników. Tak właśnie jest w wersji 2.6.33-rc5. gdzie na późnym etapie prac dodano sterownik V4L/DVB, który obsługuje chipset Mantis stosowany w wielu kartach telewizyjnych.

Nowości w podsystemie V4L/DVB będą tematem jednego z najbliższych artykułów w ramach serii "Jądro Linux – co przyniesie wersja 2.6.33". Po publikacji pierwszej części, w której opisywaliśmy zmiany w obszarze obsługi sieci, teraz pora na zapoznanie się z artykułem o nowościach w systemach plików i podsystemach pamięci masowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)