P4 utrzymuje tempo inwestycji, zainteresowane DVB-H

P4 utrzymuje tempo inwestycji, zainteresowane DVB‑H

P4 utrzymuje tempo inwestycji, zainteresowane DVB-H
18.03.2009 18:24

W 2009 roku P4 zamierza zainwestować co najmniej 500 mln zł w rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej - poinformował członek zarządu ds. strategii i rozwoju Jacek Niewęgłowski. Jest to mniej więcej tyle samo, co w zeszłym roku.

Na koniec 2008 roku P4 miał 78 tys. klientów mobilnego Internetu, a w lutym liczba ta zwiększyła się do 130 tys. W styczniu prezes P4 Chris Bannister poinformował, że tegoroczny plan zakłada ich zwiększenie do 250 tys.

Odnosząc się do przegranego przez spółkę czterech operatorów konkursu na DVB-H, Niewęgłowski powiedział, że to, czy operatorem będzie spółka czterech operatorów, czy niezależna firma, to dla P4 _ wszystko jedno _.

_ Naszym najistotniejszym celem było to, żeby sam multipleks i pasmo nie zostały zawłaszczone przez jednego z operatorów komórkowych, po to, by zagwarantować niedyskryminację (...) detalistów, którzy będą kupowali, a potem sprzedawali swoim klientom usługę, co się udało.. (…) Pozostaje tylko mieć nadzieję, że zwycięzca tego przetargu znajdzie pieniądze na uruchomienie tej usługi- powiedział i podkreślił, że udało się to osiągnąć _ - powiedział Niewęgłowski.

Jak powiedział Niewęgłowski, jeśli Info-TV-FM uda się to zrobić w tym terminie, telewizja mobilna znajdzie się w ofercie P4 do końca 2009 roku.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)