Ruszył konkurs na telewizję mobilną DVB-H

Ruszył konkurs na telewizję mobilną DVB‑H

Ruszył konkurs na telewizję mobilną DVB-H
Źródło zdjęć: © UKE
10.10.2008 19:23

UKE rozpoczął postępowanie konkursowe na rezerwację częstotliwości z zakresu 470-790 MHz dla świadczenia audiowizualnych usług medialnych.

  1. października UKE rozpoczął postępowanie konkursowe na rezerwację częstotliwości przeznaczonych do świadczenia audiowizualnych usług medialnych, w tym rozprowadzania programów radiofonicznych lub telewizyjnych na obszarze całego kraju, w technologii DVB-H, w radiokomunikacyjnej służbie radiodyfuzyjnej. Rezerwacja częstotliwości obejmuje kanały o szerokości 8 MHz, z zakresu 470-790 MHz.

Zwycięzca konkursu będzie uprawniony do wykorzystania zarezerwowanych częstotliwości w okresie do 31 maja 2015 roku na obszarze 31 miast Polski oraz w okresie od 1 czerwca 2015 roku do 31 grudnia 2023 roku na obszarze całego kraju.

Decyzja rezerwacyjna będzie zawierać wykaz programów radiofonicznych lub telewizyjnych, oferowanych w sygnale multipleksu DVB - H, wskazanych przez Uczestnika konkursu w ofercie.

Minimalny procentowy udział audiowizualnych składników sygnału multipleksu DVB-H w postaci programów radiofonicznych lub telewizyjnych w jego przepływności całkowitej został ustalony na 66%, a liczba programów RTV na minimum 10. Ponadto minimalny procentowy udział usług dodatkowych w przepływności całkowitej sygnału multipleksu został ustalony na 5 %.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)