Netia w 1Q08 - albo sprzedaż P4, albo emisja akcji

Netia w 1Q08 - albo sprzedaż P4, albo emisja akcji
Źródło zdjęć: © netia

08.01.2008 16:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prezes Netii Mirosław Godlewski nie chciał powiedzieć od kogo Netia uzyskała ciekawą ofertę odkupienia udziałów w P4, ale jeżeli transakcja zostanie zatwierdzona przez Radę Nadzorczą, to powinna być sfinalizowana jeszcze w tym kwartale.

_ Ta opcja pojawiła się jako bardzo atrakcyjna, po otrzymaniu deklaracji zainteresowania nabyciem (pakietu P4) na poziomie dla nas gwarantującym atrakcyjny zwrot z tej inwestycji. Istotnie więcej niż 79,5 mln euro to znaczy, że to powinna być trzycyfrowa kwota _ - powiedział Godlewski.

Do tej pory Netia planowała emisję akcji, po której telekom miał uzyskać 400 mln zł na inwestycje w rozbudowę swojej sieci dostępu do Internetu (w tym uwolnienie pętli lokalnej) oraz dalsze finansowanie P4. Po sprzedaży 23,4% udziałów w sieci komórkowej, kwota uzyskana z transakcji powinna być wystarczająca do realizacji wcześniej zakładanych planów, szczególnie na fakt, że Netia nie będzie już musiała dalej finansować P4.

Ewentualne zbycie udziałów Netii w P4 będzie zależało od uzyskania formalnej zgody Rady Nadzorczej spółki, a każda decyzja w sprawie emisji nowych akcji wymaga odpowiedniej uchwały walnego zgromadzenia spółki. Jeżeli zamierza zrealizować tylko jedną z opcji - czyli albo sprzedać P4, albo wyemitować akcje.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)