Netia w 1Q08 - albo sprzedaż P4, albo emisja akcji

Netia w 1Q08 - albo sprzedaż P4, albo emisja akcji

Netia w 1Q08 - albo sprzedaż P4, albo emisja akcji
Źródło zdjęć: © netia
08.01.2008 16:42

Prezes Netii Mirosław Godlewski nie chciał powiedzieć od kogo Netia uzyskała ciekawą ofertę odkupienia udziałów w P4, ale jeżeli transakcja zostanie zatwierdzona przez Radę Nadzorczą, to powinna być sfinalizowana jeszcze w tym kwartale.

_ Ta opcja pojawiła się jako bardzo atrakcyjna, po otrzymaniu deklaracji zainteresowania nabyciem (pakietu P4) na poziomie dla nas gwarantującym atrakcyjny zwrot z tej inwestycji. Istotnie więcej niż 79,5 mln euro to znaczy, że to powinna być trzycyfrowa kwota _ - powiedział Godlewski.

Do tej pory Netia planowała emisję akcji, po której telekom miał uzyskać 400 mln zł na inwestycje w rozbudowę swojej sieci dostępu do Internetu (w tym uwolnienie pętli lokalnej) oraz dalsze finansowanie P4. Po sprzedaży 23,4% udziałów w sieci komórkowej, kwota uzyskana z transakcji powinna być wystarczająca do realizacji wcześniej zakładanych planów, szczególnie na fakt, że Netia nie będzie już musiała dalej finansować P4.

Ewentualne zbycie udziałów Netii w P4 będzie zależało od uzyskania formalnej zgody Rady Nadzorczej spółki, a każda decyzja w sprawie emisji nowych akcji wymaga odpowiedniej uchwały walnego zgromadzenia spółki. Jeżeli zamierza zrealizować tylko jedną z opcji - czyli albo sprzedać P4, albo wyemitować akcje.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)