2 podmioty złożyły oferty na DVB‑H

2 podmioty złożyły oferty na DVB-H
Źródło zdjęć: © IDG

15.01.2009 20:53, aktual.: 16.01.2009 09:46

Do godziny 15:00 można było składać oferty w konkursie na operatora multipleksu DVB-H, czyli cyfrowej telewizji mobilnej przeznaczonej (głównie) do odbioru na ekranach telefonów komórkowych. Oferty złożyły 2 podmioty.

Ofertę złożyła firma Mobile TV, konsorcjum czterech operatorów (Centertela, Play, Polkomtela i PTC). W ofercie programowej znajdą się najprawdopodobniej wszystkie duże stacje telewizyjne (TVP i TVN już podpisały umowę, negocjacje z Polsatem są na ukończeniu) oraz kanały tematyczne, w tym te produkowane przez mniejszych nadawców. Dostępny będzie także kanał MiniMini (dla dzieci) oraz kanał dla dorosłych. Będzie także kilka stacji radiowych (najprawdopodobniej RMF FM i Eska).

Drugim podmiotem jest spółka INFO-TV-FM z Zamościa, która dysponuje około 30 własnymi masztami nadawczymi. Spółka, należąca w większości do giedłowego NFI Magna Polonia, w ofercie ma mieć, podobnie jak Mobile TV, popularnych i mniejszych nadawców.

W multipleksie przewidziano miejsce na 16 kanałów. Według warunków przetargu, pierwsza stacja ma ruszyć w ciągu 3 miesięcy od uzyskania rezerwacji, do końca roku - 10, a 31 do końca 2011 roku. Patrząc na europejskie doświadczenia w tej kwestii można założyć, że kilka podstawowych kanałów zostanie zaoferowanych odbiorcom za darmo, pozostałe będą płatne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)