2 podmioty złożyły oferty na DVB-H

2 podmioty złożyły oferty na DVB-H15.01.2009 20:53
2 podmioty złożyły oferty na DVB-H
Źródło zdjęć: © IDG

Do godziny 15:00 można było składać oferty w konkursie na operatora multipleksu DVB-H, czyli cyfrowej telewizji mobilnej przeznaczonej (głównie) do odbioru na ekranach telefonów komórkowych. Oferty złożyły 2 podmioty.

Ofertę złożyła firma Mobile TV, konsorcjum czterech operatorów (Centertela, Play, Polkomtela i PTC). W ofercie programowej znajdą się najprawdopodobniej wszystkie duże stacje telewizyjne (TVP i TVN już podpisały umowę, negocjacje z Polsatem są na ukończeniu) oraz kanały tematyczne, w tym te produkowane przez mniejszych nadawców. Dostępny będzie także kanał MiniMini (dla dzieci) oraz kanał dla dorosłych. Będzie także kilka stacji radiowych (najprawdopodobniej RMF FM i Eska).

Drugim podmiotem jest spółka INFO-TV-FM z Zamościa, która dysponuje około 30 własnymi masztami nadawczymi. Spółka, należąca w większości do giedłowego NFI Magna Polonia, w ofercie ma mieć, podobnie jak Mobile TV, popularnych i mniejszych nadawców.

W multipleksie przewidziano miejsce na 16 kanałów. Według warunków przetargu, pierwsza stacja ma ruszyć w ciągu 3 miesięcy od uzyskania rezerwacji, do końca roku - 10, a 31 do końca 2011 roku. Patrząc na europejskie doświadczenia w tej kwestii można założyć, że kilka podstawowych kanałów zostanie zaoferowanych odbiorcom za darmo, pozostałe będą płatne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)