Polkomtel i P4 w UOKiK-u ws. wyłączności na roaming

Polkomtel i P4 w UOKiK-u ws. wyłączności na roaming

Polkomtel i P4 w UOKiK-u ws. wyłączności na roaming
Źródło zdjęć: © UOKIK
10.03.2009 07:09, aktualizacja: 10.03.2009 09:51

27. lutego Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie antymonopolowe w sprawie wyłączności na roaming krajowy, jaka wiąże P4 i Polkomtel. Zgodnie z prawem, zakończy się ono w ciągu maksymalnie 5 miesięcy.

*27. lutego Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie antymonopolowe w sprawie wyłączności na roaming krajowy, jaka wiąże P4 i Polkomtel - dowiaduje się TELEPOLIS.PL. Zgodnie z prawem, zakończy się ono w ciągu maksymalnie 5 miesięcy. *

UOKiK bada w tej chwili umowę na roaming krajowy między P4 a Polkomtelem. Urzędowi nie podobają się zapisy dające wyłączność i pierwszeństwo Polkomtelowi w świadczeniu usług roamingu krajowego P4 - dowiaduje się TELEPOLIS.PL. Postępowanie zakończy się decyzją - umorzeniem bądź nakazaniem usunięcia wspomnianych zapisów z umowy.

Na obu operatorów może zostać nałożona kara w wysokości do 10% zeszłorocznych przychodów. Oznaczałoby to, że w skrajnym przypadku P4 musi liczyć się z obowiązkiem zapłaty do 85 mln zł kary, a Polkomtel - aż do 850 mln zł.

Obaj operatorzy rozmawiają już od jakiegoś czasu na temat zniesienia wyłączności w umowie - dowiaduje się TELEPOLIS.PL. Ciągle nie udało im się jednak dojść do porozumienia w tej kwestii.

Według informacji TELEPOLIS.PL, w zeszłym roku P4 zapłaciło Polkomtelowi około 200-300 mln zł z tytułu świadczenia usług roamingu krajowego. W tym roku kwota ta będzie mniejsza, głównie z powodu dynamicznego rozwoju sieci P4, która obsługuje coraz większą część ruchu własnych klientów.

Nie udało się nam na razie uzyskać oficjalnego komentarza obu operatorów w tej sprawie. Opublikujemy je, jak tylko je otrzymamy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)