Nowy iPod shuffle - odtwarzacz, który "mówi"

Nowy iPod shuffle - odtwarzacz, który "mówi"
Źródło zdjęć: © Apple

11.03.2009 17:00, aktual.: 11.03.2009 21:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern z Cupertino wprowadza do sprzedaży nową generację przenośnego odtwarzacza muzycznego iPod shuffle. Odtwarzacz, który zawsze był najmniejszym reprezentantem rodziny przenośnych urządzeń grających Apple, stał się jeszcze bardziej filigranowy - producent zmniejszył jego gabaryty prawie o połowę. Najważniejszą innowacją, jaką wnosi nowy shuffle jest funkcja VoiceOver, dzięki której może on głosowo informować o aktualnie odtwarzanym utworze lub playliście.

Sterowanie odtwarzaniem odbywa się za pośrednictwem umieszczonego na kablu słuchawkowym pilota - można w ten sposób zmieniać głośność, wstrzymywać lub rozpoczynać odtwarzanie, przełączać listy odtwarzania oraz uzyskiwać informacje o aktualnie odgrywanym utworze i stanie akumulatora. Właśnie za to odpowiada funkcja VoiceOver; obsługuje ona kilkanaście języków, w tym również język polski.

Posłuchaj, jak brzmi VoiceOver w nowym iPodzie - http://www.apple.com/pl/ipodshuffle/voiceover.html#multipleplaylists, a zauważysz, że polska wersja lektora jest nieco niedopracowana. Kobiecy, aczkolwiek wygenerowany komputerowo głos wymawia pozycję "miks chilloutowy" zgodnie z pisownią, a nie - wymową ( "czilałtowy" ). Ciekawe, jak poradzi sobie z innymi pułapkami, zastawianymi przez nasz ojczysty język.

iPod wyposażony jest w 4 GB pamięci flash oraz akumulator pozwalający na 9-godzinne odtwarzanie muzyki. Obsługiwane przezeń formaty audio to AAC ( 1. - 320 kb/s ), Protected AAC (z iTunes Store), MP3 ( 16 - 320 kb/s ), MP3 VBR, Audible (2, 3 i 4), Apple Lossless, WAV oraz AIFF.
Wymiary urządzenia wynoszą 45,2 x 17,5 x 7.8 mm, a waga - 10.7 g. Cenę ustalono na 7. dolarów. Shuffle dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych obudowy, srebrnej i czarnej.
Więcej informacji: Apple - http://www.apple.com

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)