Nowy "iPod-killer" Archosa

Nowy "iPod-killer" Archosa

Nowy "iPod-killer" Archosa
21.06.2007 12:00, aktualizacja: 21.06.2007 12:34

Francuski producent zaprezentował nowy przenośny odtwarzacz multimedialny, wchodzący w skład rodziny urządzeń Gen 5. Model ten nosi oznaczenie 605 Wi-Fi i może pochwalić się obsługą wideo w formacie Flash, a także obsługą interfejsu komunikacji bezprzewodowej.

Patrząc na specyfikację urządzenia, można stwierdzić, iż 60. Wi-Fi jest wprowadzany na rynek nie tylko jako konkurent iPoda, ale też iPhone'a ( dotykowy wyświetlacz, obsługa Flash wideo, przeglądanie Internetu ).

Obsługa wideo we Flashu oznacza, iż użytkownik może przeglądać, pobierać, przechowywać i odtwarzać zasoby wideo np. z serwisu YouTube. Dzięki wsparciu dla standardu Wi-Fi odtwarzacz może służyć jako domowy serwer multimedialny, przesyłający dane ( m.in. filmy pobrane z serwisu Archos content Portal ) strumieniowo np. do odbiornika telewizyjnego bez pośrednictwa komputera

Archos 605 Wi-Fi dysponuje 4,3-calowym dotykowym wyświetlaczem o rozdzielczości 800x480 pikseli, może odtwarzać pliki MPEG-4, WMV, VOB i H.264 ( z dodatkowymi sterownikami ), MP3, WMA, WMA DRM, WAV, JPEG, BMP, PNG, PDF, jest kompatybilny z interfejsem USB 2.0. Zastosowany w nim litowo-jonowy akumulator ( ładowany przez port USB ) umożliwia odtwarzanie muzyki przez 17 godzin oraz oglądanie filmów przez 5,5 godziny.

Wymiary i waga modelu różnią się w zależności od zastosowanego nośnika danych. Odtwarzacz może bowiem zapisywać pliki w 4-gigabajtowej pamięci flash lub na HD o pojemności 30, 80 i 160 GB. W dwóch pierwszych przypadkach wymiary wynoszą 122 x 82 x 15 mm a waga - odpowiednio 150/190 g. Modele o większych dyskach mierzą 122 x 82 x 20 mm i ważą ok. 260 g.

Odtwarzacz umożliwiaj oczywiście dostęp do Internetu ( przeglądanie stron odbywa się za pośrednictwem przeglądarki Opera ). Na rynek trafi w sierpniu br.

Więcej informacji: Archos - http://www.archos.com

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)