Najnowszy odtwarzacz iriver - E150

Najnowszy odtwarzacz iriver - E150

Najnowszy odtwarzacz iriver - E150
20.07.2009 15:45

Iriver wprowadza na polski rynek następcę popularnego odtwarzacza E100 - model E150. Najnowszy odtwarzacz MP4 iriver zyskał odświeżony design i nowoczesne menu użytkownika. Odtwarzacz w lipcu trafi do sklepów w Polsce.

Iriver E15. to wszechstronny, kompaktowy odtwarzacz MP4 przeznaczony dla tych, którzy przede wszystkim cenią funkcjonalność. Urządzenie oprócz odtwarzania plików muzycznch (MP3, WMA, OGG, ASF, FLAC) i klipów wideo (MPEG, WMV, XVID) pełni funkcję radia, dyktafonu, przeglądarki plików graficznych oraz e-booków.
W nowej „empeczwórce”. irivera nie zabrakło także rozwiązań znanych z poprzedniego modelu. Do dyspozycji mamy rozbudowany eqalizer z ustawieniami użytkownika oraz system SRS WOW HD poprawiający dynamikę dźwięku. Muzyki możemy słuchać za pomocą dousznych słuchawek lub poprzez dwa wbudowane głośniki stereo. Odtwarzacz wyposażono także w opcję powtarzania dowolnego fragmentu nagrania w pętli, co staje się nieocenioną pomocą zwłaszcza w nauce języków obcych.

Obraz
© (fot. iriver)

Przejrzyste menu oraz intuicyjny system nawigacji za pomocą kierunkowych przycisków sprawiają, że obsługa odtwarzacza jest bardzo prosta, a lektura instrukcji staje się zbędna. Iriver E15. dysponuje 2,4-calowym ekranem QVGA, który w połączeniu z procesorem pozwalającym wyświetlać filmy z prędkością 30 klatek na sekundę, czyni z odtwarzacza miniaturowe centrum multimedialne.
E15. to również uniwersalny dyktafon. Pozwala na rejestrowanie dźwięku zarówno z otoczenia (za pośrednictwem wbudowanego mikrofonu) jak i radia FM. Istotną zaletą odtwarzacza jest możliwość nagrywania za pomocą zewnętrznego mikrofonu podłączanego do wejścia liniowego.
E15. zamknięty jest w stylowej obudowie wykonanej z matowego tworzywa. Do wyboru mamy kolory biały, czarny oraz różowy. Odtwarzacz wyposażony jest w wewnętrzną pamięć o pojemnościach 2, 4 lub 8 GB, z opcją rozbudowy za pomocą gniazda na karty microSD.
Dystrybutorem iriver E15. w Polsce jest firma MIP. Za odtwarzacz zapłacimy w zależności od wbudowanej pojemności: 349 zł (2GB), 399 zł (4GB), 469 zł (8GB).

Specyfikacja techniczna iriver E150:

° Wielkość: 95,0 x 47,8 x 13,0 mm, waga: 64,5 g (z akumulatorem)
° Wyświetlacz: 2,4” QVGA TFT LCD, 320 x 240 pikseli, 260 tysięcy kolorów
° Obsługiwane formaty audio: MP3, WMA, OGG, WAV, FLAC
° Kodowanie audio: MP3, WMA : 8Kbps ~ 320Kbps / OGG : do Q10
° Obsługiwane formaty wideo: MPEG, WMV, XVID
° Kodowanie wideo: MPEG4 SP, WMV9 SP, XVID SP
° Obsługiwane formaty grafiki: JPEG, BMP, PNG, GIF
° Obsługiwane formaty tekstu: TXT
° Radio FM (76.0Mhz ~ 108MHz)
° Dyktafon
° Zakres częstotliwości audio: 20Hz ~ 20 kHz
° Dynamika audio: 90dB
° Moc wyjściowa: 17mW(R) 17mW (L)
° Equalizer: 7 ustawień fabrycznych, 1 ustawienie użytkownika, SRS WOW HD
° Czas pracy: 17 godzin (muzyka), 5 godzin (wideo)
° Temperatura pracy: - 5 ~ 40 °C
° Dostępne wersje pamięci: 2 GB, 4 GB, 8 GB
° USB 2.0 High Speed
° Wbudowane głośniki stereo
° Wejście liniowe
° Gniazdo kart microSD
° Dostępne kolory obudowy: czarny, biały, różowy
° W zestawie: odtwarzacz, słuchawki, kabel USB, instrukcja obsługi

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)