Odtwarzacz mp4 Sony E450

Odtwarzacz mp4 Sony E450
Źródło zdjęć: © Sony

16.07.2010 10:37, aktual.: 20.07.2010 10:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Sony poinformowała o planach wprowadzenia nowych odtwarzaczy. Najnowszy E450 łączy barwny wygląd z łatwą obsługą, dobrymi parametrami obrazu i dźwięku. Smukły A840 wyróżnia się z kolei dużą pojemnością (maksymalnie 64 GB) oraz białą odmianą kolorystyczną.

Odtwarzacz E450

Ekran odtwarzania umożliwia wypełnienie wyraźnego, czytelnego ekranu QVGA dużym obrazem okładki. Widoczną w tle tapetę można spersonalizować. Tryb wyszukiwania sceny pozwala na przeglądanie miniaturek wygenerowanych z filmu i w ten sposób ułatwia odnajdywanie żądanej sceny w dłuższym materiale. Odtwarzacz posiada technologię SensMe, która automatycznie analizuje zawartość biblioteki muzycznej i tworzy kanały tematyczne, od melancholijnego do energetyzującego.

Obraz
© (fot. Sony)

Nowością w odtwarzaczach jest funkcja Lyrics Sync, która obsługuje pliki w popularnym formacie .lrc i wyświetla na ekranie tekst odtwarzanego utworu. Nowością jest również tryb Karaoke, umożliwiający śpiewanie przy akompaniamencie ulubionych nagrań. Odtwarzacz automatycznie wycisza głos wykonawcy utworu, dzięki czemu użytkownik może wyraźnie usłyszeć swoje własne wykonanie. W razie trudności z zaśpiewaniem najwyższych lub najniższych dźwięków można skorzystać z funkcji transpozycji, która zmieni tonację utworu bez zmiany szybkości odtwarzania. Kolejna nowość to funkcja nauki języka, ułatwiająca opanowanie trudnych fraz. Po jej włączeniu odtwarzacz powtarza w pętli, w zwolnionym tempie wybrany fragment nagrania, bez zmiany wysokości dźwięku i bez szkody dla czystości brzmienia. Funkcja zakładki umożliwia stworzenie pięciu własnych playlist i późniejsze zarządzanie nimi.

Technologie Clear Bass i Clear Stereo zostały uzupełnione o nowy system DSEE (Digital Sound Enhancement Engine). Zadaniem tego rozwiązania jest zapewnianie bardziej naturalnego brzmienia przez przywracanie wysokich częstotliwości, które zanikają podczas kompresji pliku.

Nowa technologia VPT (Virtual Phones Technology) dzięki modelowaniu akustyki pozwala na wybór pięciu przestrzeni dźwiękowych –. od kameralnego klubu po największą scenę. Obecna jest też funkcja normalizacji głośności, zmniejszająca skoki głośności przy zmianie utworów odtwarzanych w trybie losowym.

Po jednym naładowaniu akumulator odtwarzacza wytrzymuje do 5. godzin odtwarzania muzyki lub do 10 godzin odtwarzania filmów. Dostarczane oprogramowanie Content Transfer pozwala przenosić pliki muzyczne i playlisty z komputera lub biblioteki iTunes do odtwarzacza (oprócz plików DRM).

W sklepach pojawi się również seria E450. (tylko w kolorze czarnym) z zaprojektowanym dokiem z głośnikami stereo. Wykonane w technologii Digital Linear Phase głośniki oferują naturalne brzmienie dźwięku, a technologia Virtual Bass zadba o wypełnienie pomieszczenia mocnym basem. Poza zasilaniem z sieci, głośniki mogą czerpać energię z akumulatora odtwarzacza.

Odtwarzacz A840

Odtwarzacze A84. to urządzenia wyposażone w dobrej jakości ekran OLED 7,1 cm / 2,8", wzmacniacz cyfrowy S-Master i system osłabiania zewnętrznych hałasów. Teraz w serii A840 pojawiła się biała odmiana kolorystyczna. Rozszerzył się także wachlarz dostępnych pojemności, które obecnie wynoszą od 8 do 64 GB (A847). Ta ostatnia pozwala na zapis do 15 000 utworów lub do 244 godzin filmu.

Nowa seria odtwarzaczy MP3 wideo E450/E450K będzie dostępna od października a seria A840 od września br.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)