Nowa broń Microsoftu w walce z pirackimi kopiami

Nowa broń Microsoftu w walce z pirackimi kopiami

Nowa broń Microsoftu w walce z pirackimi kopiami
25.05.2010 12:16, aktualizacja: 25.05.2010 12:36

Microsoft postanowił uruchomić nowy projekt w celu walki z nielegalnym oprogramowaniem. Kampania „Faces of Piracy- Oblicza Piractwa”, która będzie prowadzona drogą internetową, powstała w odpowiedzi na sygnały ze strony konsumentów.

W ciągu ostatniego miesiąca, zarówno na polskich jak i zagranicznych aukcjach internetowych odnotowano pojawienie się dużej liczby wysokiej jakości podróbek Windows 7 Ultimate w wersji pudełkowej. Przyciągając kupujących atrakcyjnie niską ceną, piraci sprzedają anglojęzyczną wersję produktu nie informując o prawdziwym jego pochodzeniu.

"Działania skierowane przeciwko nielegalnemu oprogramowaniu, przyczyniły się do spadku skali piractwa w ciągu ubiegłego roku o 2 punkty procentowe" - powiedział Krzysztof Janiszewski, z departamentu ochrony własności intelektualnej Microsoft - "Nie spoczywamy jednak na laurach. Zwracamy szczególną uwagę na wypowiedzi i opinie naszych klientów, a kiedy pojawia się taka potrzeba - zaczynamy aktywniej działać. Tak właśnie powstała kampania Oblicza Piractwa." - dodaje Krzysztof Janiszewski.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Kampania jest skierowana przede wszystkim do klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw, które nie posiadają czuwających nad systemem informatycznym pracowników IT. Teraz, dzięki pomocy Microsoft, każdy może uzyskać niezbędne informacje w zakresie obrony przed piractwem, co pozwoli na prowadzenie aktywnej walki z wyżej wymienionym procederem.

Informacje zawarte na stronie: www.microsoft.com/poland/obliczapiractwa , nie tylko zwracają uwagę na zagrożenia związane z nabyciem i używaniem nielegalnego oprogramowania, ostrzegają użytkowników w jaki sposób mogą bezwiednie stać się ofiarami przestępstwa, ale także edukują w zakresie możliwości ochrony przed nabywaniem pirackich produktów. Twórcy kampanii zachęcają również konsumentów do wymiany własnych doświadczeń z nielegalnym oprogramowaniem.

Ponadto, każdy, kto podejrzewa, że mógł stać się ofiarą pirackiego artykułu, może zgłosić swoje wątpliwości dotyczące legalności bądź też skorzystać z pomocy strony: http://www.microsoft.com/howtotell/default.aspx?displaylang=pl, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje na temat sposobu rozpoznawania nielegalnych produktów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (332)