Novell: Dziękujemy Microsoftowi za dobrą sprzedaż Linuksa!

Novell: Dziękujemy Microsoftowi za dobrą sprzedaż Linuksa!

30.09.2007 19:30

Steve Harris, starszy kierownik ds. sprzedaży w Novellu, uznał, że dzięki firmie Microsoft Linux urósł w siłę. W ciągu ostatnich trzech kwartałów obroty Novella związane z "pingwinem" zwiększyły się o 243 procent w porównaniu do identycznego okresu w 2006 r.

Ogłoszone niedawno wyniki finansowe Novella pokazują, że w ciągu minionych trzech kwartałów obroty związane z Linuksem wyniosły ok. 100 milionów dolarów. Oznacza to wzrost o 243 procent w przeciągu dwunastu miesięcy.

Zdaniem Harrisa tak dobre wyniki osiągnięto dzięki umowie Novella z Microsoftem, za jej sprawą bowiem właściciele sieci LAN zaczęli się interesować Linuksem. Sam wkład finansowy producenta Windows wystarczył do polepszenia wyników - Redmond za 240 milionów dolarów kupiło od Novella kupony - http://www.pcworld.pl/news/101930.html na SUSE Linux Enterprise Server.

Kupony te są dystrybuowane wśród klientów Microsoftu zainteresowanych alternatywami dla Windows ( patrz również: "BMW i Siemens wykorzystują umowę Novell-Microsoft - http://www.pcworld.pl/news/123259.html" ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)