Huawei P9: sprzedaż 2 mln sztuk miesięcznie

Huawei P9: sprzedaż 2 mln sztuk miesięcznie

Huawei P9: sprzedaż 2 mln sztuk miesięcznie
Źródło zdjęć: © youtube.com / Huawei Device
20.05.2016 07:55, aktualizacja: 01.03.2022 13:11

Oficjalne dane sprzedażowe są zwykle tajemnicą producentów, chyba że chcą się nimi z jakichś powodów pochwalić. Możemy jednak opierać się na ocenach niezależnych analityków.

Najciekawszą informacją, która wynika z analizy przeprowadzonej przez Kevina Wanga, dyrektora firmy badawczej IHS China, nie są konkretne dane liczbowe, ale dość zaskakujący obraz sytuacji rynkowej, w której popyt przewyższa podaż. Innymi słowy: producenci wielu modeli telefonów mogliby ich sprzedawać więcej, gdyby tylko byli w stanie odpowiednio szybko je produkować.

Dobry przykład to Xiaomi Mi 5 - telefon, który miał oficjalną premierę w lutym tego roku, i który prezentuje naprawdę korzystny stosunek możliwości do ceny zakupu. Moce produkcyjne Xiaomi wynoszą jednak obecnie około 700 tysięcy sztuk Mi 5 miesięcznie, co nie jest w stanie zaspokoić liczonych podobno w milionach zamówień. Podobna sytuacja dotyczy też Huawei Mate 8 - popyt przewyższa podaż, która w przypadku tego producenta opiera się na możliwości produkowania około 900 tysięcy sztuk każdego miesiąca.

Lepiej wygląda sytuacja związana z dwoma innymi modelami Huawei: P9 i Honor V8. Oba produkowane są w na tyle dużych ilościach, że - według analityka - przekłada się to na zapewnienie dostaw w wysokości 2 mln sztuk miesięcznie (każdy z modeli). Huawei ma podobno plan, by sprzedać 10 milionów egzemplarzy Huawei P9 i wygląda na to, że zostanie on zrealizowany.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Windows 7 - service pack - już dostępny do pobrania

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)