Microsoft: sprzedaż Windows 7 "przekracza wszelkie oczekiwania"

Microsoft: sprzedaż Windows 7 "przekracza wszelkie oczekiwania"

Microsoft: sprzedaż Windows 7 "przekracza wszelkie oczekiwania"
Źródło zdjęć: © Windows
02.11.2009 15:08, aktualizacja: 03.11.2009 09:29

Jak informuje Microsoft, kilka dni po debiucie rynkowym nowy system operacyjny Windows 7 jest przyjmowany znacznie lepiej niż jego poprzedniczka Vista. Koncern sprzedał dziesięć razy więcej pakietów oprogramowania niż planowano – oświadczył szef niemieckiego oddziału Microsoftu Oliver Kaltner w piątkowym wywiadzie dla agencji dpa. "Tylko w ciągu pierwszych dwóch dni od premiery Windows 7 był kupowany za Odrą pięciokrotnie częściej niż w swoim czasie Vista. Do dziś sprzedano 60 procent dostarczonego towaru".

Obraz
© (fot. Microsoft)

"Pierwszy tydzień sprzedaży przekroczył wszelkie nasze oczekiwania" –. powiedział Kaltner. Jego zdaniem zbliżający się okres przedświątecznych zakupów może być najbardziej udanym w historii Microsoftu. "Zawsze jednak podkreślamy, że sukces Windows 7 będzie zależał nie tylko od etapu startowego". Microsoftowi zależy też na zatarciu niekorzystnego wrażenia po falstarcie Visty. Z powodu ogromnego zainteresowania nowym systemem Microsoft w ostatnich tygodniach kilkakrotnie zwiększał moce produkcyjne.

Choć Windows 7 jest w oficjalnej sprzedaży dopiero od ośmiu dni, to już dużo wcześniej zebrał wiele pochlebnych recenzji. W przeciwieństwie do Visty nowy OS został opracowany także pod kątem popularnych netbooków. Microsoft rozważa obecnie wprowadzenie także na rynek europejski wariantu Windows 7 uruchamianego z pamięci ze złączem USB. W USA producent oferuje takie rozwiązanie dla użytkowników netbooków, które nie dysponują własnym napędem DVD.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)