Nokia World 2010 - czy nowszy Symbian i nowy prezes pomogą Finom?

Nokia World 2010 - czy nowszy Symbian i nowy prezes pomogą Finom?

Nokia World 2010 - czy nowszy Symbian i nowy prezes pomogą Finom?
14.09.2010 14:09, aktualizacja: 14.09.2010 14:25

Podczas rozpoczynającej się dzisiaj konferencji Nokia World firma Nokia zapowiedziała wprowadzenie rodziny smartfonów z nową, szybszą i prostszą w obsłudze platformą Symbian. Wszystko to tuż po tym, jak Nokia wymieniła prezesa. Poprzedni prezes - Olli Pekka Kallasvuo - musiał rozstać się ze stanowiskiem z powodu malejących przychodów firmy. Nie ma się co dziwić, bo przecież Nokia przespała bum na smartfony, dała się wyprzedzić Apple, a do tego jeszcze smartfonom z Androidem. Mimo wszystko, Nokia ustami Niklas Savander dalej stawia na Symbiana, a w szczególności modelu N8.

Oprócz urządzenia Nokia N8 w skład nowej rodziny smartfonów z systemem Symbian wchodzą:

Obraz
© (fot. Nokia)

• Nokia E7 – smartfon dedykowany dla biznesu. Zainstalowane w telefonie oprogrwamowanie Microsoft Exchange ActiveSync Nokia E7 umożliwia bezpośredni, natychmiastowy i bezpieczny dostęp do firmowych skrzynek pocztowych. Wyposażony w 4-calowy ekran dotykowy z polaryzacją oraz w pełną klawiaturę smartfon Nokia E7 powinna sprawdzać się podczas tworzenia dokumentów, przeglądania arkuszy kalkulacyjnych bądź czytania i edytowania slajdów. Jego szacowana cena detaliczna bez podatków i dopłat wyniesie 495 euro.

Obraz
© Nokia E7 (fot. Nokia)

• Nokia C7 to smukły i elegancki smartfon ułatwiający dostęp do sieci społecznościowych. Użytkownik może na bieżąco otrzymywać aktualizacje z takich sieci, jak Facebook czy Twitter, oraz sprawdzać pocztę Yahoo! bądź Gmail bezpośrednio na ekranie głównym. Obudowa wyposażonego w 3,5-calowy wyświetlacz modelu Nokia C7 charakteryzuje się zaokrąglonymi krawędziami oraz gustownym połączeniem stali nierdzewnej i szkła. Szacowana cena detaliczna bez podatków i dopłat wyniesie 335 euro.

Obraz
© Nokia C7 (fot. Nokia)

• Mały i stylowy smartfon Nokia C6. Ten najnowszy model C6 (C6-01) firmy Nokia został wyposażony w zapewniający lepszą widoczność na dworze wyświetlacz z polaryzacją oraz w pelni dotykowy ekran. Urządzenie w obudowie ze stali nierdzewnej i szkła zapewnia funkcje sieci społecznościowych i rozrywki. Jego użytkownicy mają stały dostęp do poczty, mogą pobierać utwory za pośrednictwem sklepu muzycznego Nokia, a także aplikacje oraz gry z Ovi Sklepu. Szacowana cena detaliczna modelu bez podatków i dopłat wyniesie 260 euro.

Obraz
© Nokia C6 (fot. Nokia)

Jako członkowie jednej rodziny smartfonów Nokia N8. Nokia E7, Nokia C7 i Nokia C6 mają kilka cech wspólnych. Wszystkie urządzenia działają z nową wersją platformy Symbian. Nowa wersja oferuje wiele ulepszeń i funkcji, takich jak obsługa wielu ekranów głównych, wielozadaniowość, działanie sterowane gestami czy zmniejszenie liczby komunikatów. Wszystkie funkcje są dostępne za pośrednictwem znanego interfejsu. Inne nowości to bezpłatne Ovi Mapy z darmową nawigacją, bezpośredni dostęp do Ovi Sklepu, wiadomości, sieci społecznościowych oraz innych funkcji dostępnych standardowo we wszystkich smartfonach z nowej serii.

Rozpoczęcie dostaw modeli Nokia E7. Nokia C7 i C6 jest planowane przed końcem tego roku.

Czy nowy Symbian uratuje Nokię? Pożyjemy, zobaczymy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)