Symbian żyje i walczy. Nokia obiecuje supertelefony!

Symbian żyje i walczy. Nokia obiecuje supertelefony!

Symbian żyje i walczy. Nokia obiecuje supertelefony!
29.03.2011 14:03

W otwartym liście do programistów, przedstawiciel Nokii przekonuje, że wciąż warto pisać aplikacje pod Symbiana i zapewnia, że sama Nokia nie przekreśliła jeszcze tego systemu.

Pomimo podpisanej umowy z Microsoftem i naszego przekonania, że prędzej czy później Symbian zostanie uśmiercony, Nokia wciąż usiłuje nam, a przede wszystkim programistom mobilnych aplikacji, wmówić, że to jeszcze nie koniec. W otwartym liście do programistów, Purnima Kochikar, pani wiceprezes w firmie Nokia, przekonuje programistów aby ci szykowali się na potężną "symbianową" ofensywę. W 201. i 2012 roku, Nokia ma bowiem wprowadzać nowe, mocne smartfony z procesorami taktowanymi zegarami ponad 1 GHz i dużą lepszą grafiką.

Kochikar przypomniała także, że Symbian wciąż jest liderem takich rynków, jak chiński, indyjski, rosyjski czy turecki, zatem fiński producent wciąż będzie wspierał tę platformę w najbliższych latach, przynajmniej w wybranych rynkach.

Obraz
© Nowe ikonki Symbiana (fot. via Chip.pl)

To jednak nie wszystko - w tegoroczne wakacje Nokia wyda pierwszą, sporą aktualizację dla systemu Symbian^3. o czym informowaliśmy was już wcześniej. Aktualizacja zapewni zupełnie nowy interfejs użytkownika, w tym nowy ekran domowy, ikony, przeglądarkę czy pasek stanu.

Aktualizacja "over the air" będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy już będących na rynku smartfonów z Symbianem^3.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)