Symbian^3 nie zostanie porzucony

Symbian^3 nie zostanie porzucony

Symbian^3 nie zostanie porzucony
Źródło zdjęć: © Nokia
28.02.2011 14:52, aktualizacja: 28.02.2011 15:20

Mimo sojuszu z Microsoftem, Nokia nie zamierza porzucać swojego Symbiana^3 i już szykuje pierwsze poważne zmiany w jego interfejsie. Nowy wygląd zyskają m.in. ikony, ekran główny oraz widżety.

Najbardziej widoczną na pierwszy rzut oka zmianą będzie nowy wygląd ikon - zostaną one ujednolicone, a ich charakter będzie rysunkowy. Pasek nawigacyjny składać się będzie z czterech nowych ikon, wśród których znajdziemy m.in. tą prowadzącą do wyszukiwania.

Również system widżetów, który do tej pory nie grzeszył elastycznością, zyska nowy wymiar. Chociaż akurat w tym przypadku jest więcej niewiadomych niż wiadomych. Jednak największą zmianę czeka system powiadomień o nowych i aktualnych zdarzeniach.

Zostanie on oparty o rozwiązanie znane z systemu Android - na górze ekranu, w miejscu informacji o zasięgu, stanie baterii itd., znajdzie się pasek, który będzie można rozwinąć. Da to dostęp do wszystkich powiadomień, bez konieczności zagłębiania się w menu.

Jednak zanim to nastąpi, Nokia przygotowała aktualizacją _ starego _ Symbiana^3. Wśród nowości znajdziemy tutaj możliwość przeglądania zasobów sieci w kartach wraz z szybkim przełączaniem się pomiędzy nimi, profile czasowe oraz wyraźnie ulepszonego klienta pocztowego.

Dzięki poprawieniu wydajności systemu bateria urządzeń ma działać do 25. dłużej.

Nowa wersja _ starego _ Symbiana^3 oznaczona będzie jako PR2.0.

Na filmie wideo poniżej można zobaczyć m.in. nowy interfejs aplikacji pocztowej i przeglądarki internetowej.

Data udostępnienia PR2.0 wciąż nie jest znana, jednak według nieoficjalnych informacji może to nastąpić już na przełomie marca i kwietnia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)