Nokia ograniczy liczbę nowych smartfonów w 2010 roku

Nokia ograniczy liczbę nowych smartfonów w 2010 roku

Nokia ograniczy liczbę nowych smartfonów w 2010 roku
05.12.2009 16:44, aktualizacja: 07.12.2009 09:47

W 2010 roku Nokia zamierza znacznie ograniczyć liczbę nowych smartfonów wprowadzonych na rynek. Taka decyzja spowodowana jest m.in. skupieniem się na różnicowaniu produktów, zamiast wprowadzaniem na rynek kilku modeli różniących się między sobą tylko nieznacznie.

Nadchodzący, 2010, rok oznaczać będzie dla Nokii znacznie mniejszą liczbę smartfonów wprowadzonych na rynek. Redukcja portfolio najbardziej zaawansowanych urządzeń sięgnie aż 50% co oznacza, że na półki sklepowe trafi zaledwie około 10 nowych smartfonów. Czym jest spowodowana taka decyzja?

Przede wszystkim bardzo dużą konkurencyjnością już nie tylko w segmencie najbardziej zaawansowanych smartfonów, ale również tych prostszych. Nokia, która wciąż sprzedaje ich najwięcej na świecie, zamierza bronić swojej pozycji właśnie poprzez wyraźne różnicowanie nowych produktów.

Obraz
© (fot. Nokia)

A jest o co walczyć, gdyż w 2010 roku, według Nokii, rynek telefonów komórkowych wzrośnie o około 10%, co jest prognozą wyraźnie lepszą od tej, którą prezentują analitycy (8,6%). Wraz ze wzrostem rynku cena telefonów ma spadać, tym samym ograniczając zyski producentów.

Przygotowując się na taką sytuację, Nokia już podjęła konkretne działania w tej kwestii. Tylko w ciągu ostatniego roku koszty działalności działu komórkowego zostały zmniejszone o 1 mld euro. Przyczyniła się do tego również redukcja zatrudnienia, która objęła około 550 inżynierów z działu badań i rozwoju.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)