Symbian zdetronizowany

Symbian zdetronizowany

01.02.2011 01:00, aktual.: 01.02.2011 09:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W IV kwartale 2010 roku Nokia sprzedała 28,3 mln smartfonów (głównie z Symbianem), wygląda więc na to, że na prowadzenie w rankingu systemów operacyjnych wyszedł właśnie Android - z 32,9 mln sprzedanych w tym samym czasie urządzeń.

Zmiana pozycji lidera nikogo nie powinna dziwić. Oprócz 28,3 mln sztuk smartfonów Nokii, na rynek trafiło też 2,7 mln sztuk "symbianowców" innych producentów - razem daje to wynik 3. mln sztuk.

Obraz

Androidem zainteresowali się najwięksi gracze na rynku: Samsung, LG, Motorola, HTC czy Sony Ericsson oferując smartfony skierowane do rozmaitych segmentów rynku. Tak właściwie to brak zainteresowania systemem Google'a wyraziły jedynie koncerny Nokia, Apple i RIM (produkujący smartfony BlackBerry).

Firmy takie jak Huawei czy ZTE zalewają rynek niskobudżetowymi Androidami, których sprzedaż zdaniem _ DigiTimes _ może osiągnąć w tym roku nawet 2. mln sztuk. Nie wygląda więc na to, by Nokia mogła łatwo wrócić na pierwszą pozycję.

A nawet jeśli to uczyni, to raczej nie w tym roku. Wciąż na rynku nie ma telefonów z MeeGo, z którymi fiński gigant wiąże największe nadzieje, a w segmencie smartfonów z górnej półki zamieszanie zaczyna też robić Windows Phone 7.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)