Tylko jedna Nokia z Maemo w 2010 roku?

Tylko jedna Nokia z Maemo w 2010 roku?

03.12.2009 16:20, aktual.: 03.12.2009 22:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 2010 roku na rynek trafi zaledwie jedno nowe urządzenie Nokii pracujące pod kontrolą systemu Maemo - wynika z informacji, do których dotarła agencja Reuters. Przedstawiciele fińskiego producenta nie komentują tych rewelacji.

Według informacji, do której dotarła Agencja, w 2010 roku Nokia planuje wprowadzić na rynek zaledwie jeden telefon pracujący pod kontrolą systemu Maemo OS. Wiadomość ta ma pochodzić od osoby, która ma bezpośredni wgląd w strategię produktową fińskiego producenta.

Tymczasem przedstawiciele Nokii nie komentują tych doniesień. Stwierdzili oni jedynie, że firma zdecydowaną większość swojej uwagi skupi na platformie Symbian, która będzie główną platformą dla przyszłych smartfonów koncernu.

Tym samym pod dużym znakiem zapytania stoją ostatnie wypowiedzi tego fińskiego producenta. Przypomnijmy, że niedawno dział badawczy pracujący nad rozwojem platformy Maemo stwierdził, że będzie to dominujący system w telefonach z najwyższej półki, Nseries. Jednak chwilę później przedstawiciele Nokii zdecydowanie zdementowali tę informację twierdząc, że deklaracje te były "przedwczesne".

Na taką decyzję Nokii mogą mieć wpływ ostatnie redukcje zatrudnienia, które pozbawiły pracy około 550 inżynierów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)