Nie wpisuj tego adresu w przeglądarkę. Znikną wszystkie karty

Nie wpisuj tego adresu w przeglądarkę. Znikną wszystkie karty

Nie wpisuj tego adresu w przeglądarkę. Znikną wszystkie karty
Źródło zdjęć: © chip.pl
24.09.2015 16:02, aktualizacja: 25.09.2015 08:24

Wydawać by się mogło, że z pozoru niewinny ciąg kilku znaków nie jest groźny. Potrafi on jednak całkowicie zawiesić pracę najpopularniejszej w Polsce przeglądarki internetowej - Chrome. Jeśli w pasku adresu wpiszemy http://a/%%30%30 przeglądarka natychmiast przestanie odpowiadać, a my stracimy niezapisane dane.

Specjaliści od oprogramowania wciąż borykają się powstałym problemem i próbują znaleźć, w czym tkwi błąd. Problem jest o tyle poważny, że nawet jeśli przeglądarka natrafi na ten specyficzny adres w oknie incognito, to i tak zostaną zamknięte wszystkie aktywne procesy, także te, na tradycyjnych kartach przeglądania.

Niespodziewaną i raczej niechcianą reakcją przeglądarki Chrome wywołuje specyficzna konstrukcja tak spreparowanego adresu. Wywołuje ona sprzeczne reakcje i w konsekwencji przeglądarka przestaje działać.

Ten z pozoru niewinny błąd jest o tyle groźny, że mogą chcieć go wykorzystać przeróżnej maści dowcipnisie. Maskując pełen adres np. linkiem tekstowym, łatwo nabrać znajomych, wysyłając im taki adres mailem, czy umieszczając na stronie internetowej. O ile przy przeglądaniu YouTube konsekwencje będą praktycznie żadne, tak nie trudno wyobrazić sobie naszą wściekłość, kiedy akurat kończyliśmy pisanie długiego maila online, albo byliśmy trakcie internetowych zakupów.

Dla odważnych:

Jeśli chcesz sprawdzić, co się stanie, to korzystając z najnowszej wersji przeglądarki Chrome kliknij *TUTAJ. * (Najechanie kursorem myszy zablokuje tylko aktywną kartę)

To też może cię zainteresować - Nowa przeglądarka Microsoft:

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)