Wieszające się karty w IE8 dla Windows 7

Wieszające się karty w IE8 dla Windows 7

Wieszające się karty w IE8 dla Windows 7
Źródło zdjęć: © heise-online.pl
07.05.2009 14:32, aktualizacja: 07.05.2009 14:56

Podczas gdy Internet Explorer 8 dla Windows XP i Visty od ubiegłego tygodnia jest rozprowadzany przez automatyczną aktualizację, najnowsza wersja przeglądarki dla Windows 7, obecnie mająca status Release Candidate, nie jest jeszcze gotowa. Przyczyną tego stanu rzeczy są dodatkowe funkcje, którymi IE będzie dysponował tylko w połączeniu z nowym systemem operacyjnym – takie jak karty na Pasku zadań czy kompatybilność z ekranami dotykowymi.

Obraz
© (fot. heise-online.pl)

Jedną z innowacji specyficznych dla Windows 7 jest to, że IE 8. podobnie jak Google Chrome, uruchamia osobny proces dla każdej karty otwartej w przeglądarce, co ma uczynić ją bezpieczniejszą i bardziej stabilną. Zaprezentowana w poniedziałek wersja przedpremierowa IE8 powiadamia użytkownika, kiedy karta przestaje odpowiadać albo odpowiada z większym opóźnieniem i proponuje mu zakończenie niepewnego procesu. Nie dalej jak dzień później Microsoft wycofał się z tej zmiany i opublikował aktualizację przeglądarki, która ponownie wyłącza tę funkcję.

Aby stwierdzić, czy dana karta zawiesiła się, przeglądarka daje jej określony czas na odpowiedź. Jak przyznał wczoraj Microsoft, w wydanej w poniedziałek wersji ten czas był zbyt krótki, w związku z czym niektórzy użytkownicy byli nękani zbyt częstymi alarmami o błędach. Programiści zapowiadają, że ta funkcja zostanie poprawiona.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)