Poważna luka w Google Chrome. Natychmiast aktualizuj przeglądarkę

Poważna luka w Google Chrome. Natychmiast aktualizuj przeglądarkę08.03.2019 15:26
Poważna luka w Google Chrome. Natychmiast aktualizuj przeglądarkę
Źródło zdjęć: © google chrome

Należy jak najszybciej zaktualizować Google Chrome - informują twórcy przeglądarki. Wykryto poważną lukę oraz szybko ją naprawiono. Jednak żeby pozostać bezpiecznym, niezbędna jest aktualizacja programu.

O nowej dziurze w zabezpieczeniach Google Chrome poinformował Zespół ds. bezpieczeństwa przeglądarki. Została ona już załatana wraz z wersją 72.0.3626.121. Ale jeśli nie przeprowadzimy aktualizacji, możemy spodziewać się ataku ze strony cyberprzestępców.

Tzw. zero-day to luka w Google Chrome polegająca na błędzie zarządzania pamięcią w FileReader. To interfejs API umożliwiający aplikacjom internetowym odczytywanie zawartości plików przechowywanych na komputerze użytkownika.

Jak sprawdzić wersję Google Chrome?

Jeśli nie wiemy, czy musimy aktualizować przeglądarkę, najlepiej to po prostu sprawdzić. Wystarczy otworzyć pasek zadań mieszczący się po prawej, górnej stronie okienka Google Chrome. Prawie na samym dole rozwiniętego już paska znajdziemy "Pomoc" a następnie "Google Chrome - informacje".

289769226477403130
Źródło zdjęć: © WP Tech

Wówczas pojawi się poniższe okienko z informacją o wersji Google Chrome. Jeśli przeglądarka nie będzie posiadać aktualnej wersji, program pozwoli przeprowadzić aktualizację z tego miejsca. Następnie powinniśmy już widzieć tą samą informację, co powyżej.

Zobacz też: WP Express: Święto graczy komputerowych w Katowicach:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)