Najlepsze akcesorium cyfrowe w Europie

Najlepsze akcesorium cyfrowe w Europie

Najlepsze akcesorium cyfrowe w Europie
Źródło zdjęć: © Wacom
27.05.2010 12:45

Interaktywny ekran piórkowy Cintiq 21UX, którego najnowsza, niedawno wprowadzona na rynek wersja charakteryzuje się wysoką jakością pióra i innowacyjnością w zakresie ergonomii, został wybrany przez TIPA najlepszym akcesorium cyfrowym w Europie

Decyzja o przyznaniu tej prestiżowej nagrody zapadła podczas kongresu TIPA, który miał miejsce w Nowym Jorku, w dniach 8-1. kwietnia 2010. Uczestniczyli w nim przedstawiciele 28 redakcji z 9 krajów europejskich oraz z Kanady, Republiki Południowej Afryki i Stanów Zjednoczonych.

Thomas Gerwers, Przewodniczący Rady TIPA, tak komentuje ten wybór: "Interaktywny ekran piórkowy Cintiq 21UX został zaprojektowany, aby sprostać wymaganiom profesjonalnych fotografów, projektantów, artystów i animatorów". Nagradzając produkty, Stowarzyszenie TIPA zwraca uwagę na najnowocześniejszą technologię, wzornictwo, ergonomię, łatwość obsługi oraz stosunek ceny do jakości.

"Interaktywny ekran piórkowy Wacom Cintiq 21UX jest w stanie rozpoznać najmniejsze niuanse nacisku pióra na powierzchni ekranu LCD oraz rozpoznaje 204. poziomów nacisku. Osiem w pełni programowalnych przycisków ExpressKeys umieszczonych po obu stronach krawędzi ekranu pomaga zwiększyć produktywność dzięki przypisaniu każdemu z przycisków odpowiedniej komendy".

Obraz
© (fot. Wacom)

Zaprojektowany na nowo interaktywny ekran piórkowy jest utrzymany w odcieniach czerni, podobnie jak linia tabletów Intuos4. Nowy Cintiq 21UX, korzystający z tej samej platformy technologicznej co Intuos4, jest z nim w pełni kompatybilny.

Pióro interaktywnego tabletu piórkowego Cintiq 21UX wykorzystuje nową technologię czujnika końcówki, która rozpoznając nacisk bliski zeru (o wartości jednego grama) oraz oferując 204. poziomów nacisku sprawia, że praca jest naturalna. Kolejną nowością jest umieszczenie Touch Strips w tylniej części tabletu, po obu stronach ekranu. Dzięki temu użytkownik może nie przerywając pracy w prosty sposób sięgnąć do nich palcami. Obu paskom Touch Strips odpowiadają Touch Strip Toggle, które pozwalają kontrolować cztery różne funkcje przypisane przez użytkownika dla każdej aplikacji.

Dzięki nowemu, ergonomicznemu wzornictwu oraz właściwościom zwiększającym produktywność, Cintiq 21UX jest doskonałym narzędziem dla twórczych profesjonalistów. Osiem w pełni programowalnych przycisków ExpressKeys umieszczonych na obu krawędziach ekranu pomaga zwiększyć wydajność i produktywność dzięki przypisaniu im funkcji często używanych aplikacji.

TIPA - Technical Image Press Association - to założone w 199. roku niezależne stowarzyszenie zrzeszające europejskie czasopisma poświęcone fotografii i obróbce obrazu. Jego członkowie co roku wybierają najlepsze na rynku fotograficznym produkty wprowadzone na rynek w ciągu ostatnich 12 miesiącach.

Nowy interaktywny ekran piórkowy Cintiq 21UX kosztuje 7999 PLN brutto (z VAT).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)