Cyfrowe pióro Inkling: analogowe szkicowanie, cyfrowe poprawki

Cyfrowe pióro Inkling: analogowe szkicowanie, cyfrowe poprawki

30.08.2011 12:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wacom pokazał Inkling, nowe cyfrowe pióro, które na bieżąco rejestruje ruch tworzenia szkicu w notatniku czy na zwykłej kartce papieru. Urządzenie rejestruje obrazy szkicowane na papierze, a następnie przenosi je w formie cyfrowej na komputer umożliwiając dalsze rysowanie i poprawki.

Podczas szkicowania na papierze Inkling umożliwia nawet tworzenie warstw w cyfrowym pliku, aby można je było odczytać za pomocą programów takich jak Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, czy też Autodesk SketchBook Pro.

Cyfrowe pióro Inkling to zarówno elementy sprzętowe jak i oprogramowanie. Hardware obejmuje piórko oraz bezprzewodowy odbiornik, który rejestruje szkic i zapisuje go cyfrowo. Pióro natomiast wykorzystuje opracowaną przez Wacom technologię rozpoznawania nacisku (102. poziomy czułości) w celu wykrycia, jak mocno pióro jest przyciskane do papieru podczas szkicowania. Te różnice stopnia nacisku pojawią się w wersji cyfrowej rysunku.

Obraz
© (fot. Wacom)

Odbiornik może być przypięty do krawędzi papieru lub szkicownika, a jego pozycja może być dostosowana do potrzeb osób lewo- i praworęcznych tak, aby zapewnić odbiornikowi niezakłócone pole do obserwacji końcówki pióra. Kiedy szkic jest zakończony, odbiornik podłącza się do komputera za pomocą USB, aby przesłać pliki. Obrazy mogą być otwierane za pomocą dołączonego do zestawu oprogramowania Inkling Sketch Manager, który służy do edytowania, usuwania lub dodawania warstw, jak również do zmiany formatów i przesyłania plików do edycji w kreatywnych aplikacjach.

Obraz
© (fot. Wacom)

Inkling może przechowywać tysiące szkiców i eksportować pliki wraz z podziałem na warstwy bezpośrednio do programów Adobe Photoshop, Illustrator (CS3 lub nowszy), lub Autodesk Sketchbook Pro (2011). Pliki mogą być również zapisywane w formatach JPG, BMP, TIFF, PNG, SVG i PDF do wykorzystania w innych aplikacjach.

Cena i dostępność
Nowe pióro do szkicowania Inkling będzie dostępne od października 2011 roku w cenie 169,90 Eur czyli około 700zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)