Bada OS coraz bardziej popularny w Europie

Bada OS coraz bardziej popularny w Europie

Bada OS coraz bardziej popularny w Europie
18.05.2011 08:48, aktualizacja: 18.05.2011 10:00

Według najnowszych wyników badań przedstawionych przez Kantar Worldpanel, autorski system mobilny Samsunga - Bada OS - zyskuje coraz większy udział w rynku. Chociaż wynik wciąż nie jest dwucyfrowy, to regularnie notuje wzrosty swojej pozycji

12-tygodniowe badania rynku, które zakończyły się 17. kwietnia, pokazały, że Bada OS posiada 8,8% udział we francuskim rynku mobilnym. 7,8% wynik odnotowano w Niemczech, 3,3% we Francji, a 1,3% w Wielkiej Brytanii.

Obraz
© (fot. Samsung)

Kto wybiera system Bada OS? Przede wszystkim młodzież, która nie może sobie pozwolić na zakup droższego telefonu czy smartfonu. Średnia cena telefonu z Bada OS we Francji to 47 euro. W przypadku Androida cena ta wynosi 71 euro, natomiast iOS - 163 euro.

Na system od Samsunga decydują się także osoby starsze, które nie śledzą nowinek technicznych i szukają urządzenia prostego w obsłudze. Na przykład we Francji 90% posiadaczy urządzeń z Bada OS wcześniej posiadało tradycyjny telefon (tzw. _ feature phone _).

Chociaż Samsung może się pochwalić sporymi sukcesami w segmencie telefonów z Androidem na pokładzie, to Bada OS jest dla niego równie ważna. Oprócz zróżnicowania asortymentu, pozwala ona również na zagarnięcie dla siebie niemałej części rynku tanich smartfonów, do których zaliczają się te z systemem Samsunga na pokładzie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)