Nowe aparaty cyfrowe Sony Cyber-shot W180/W190

Nowe aparaty cyfrowe Sony Cyber-shot W180/W190

Nowe aparaty cyfrowe Sony Cyber-shot W180/W190
Źródło zdjęć: © Sony
24.06.2009 11:51, aktualizacja: 24.06.2009 12:08

Firma Sony poinformowała o planach wprowadzenia do oferty dwóch nowych aparatów kompaktowych Cyber-shot.

Modele W18. i W190 zostały zaprojektowane z myślą o osobach, które bez zbędnych komplikacji chcą uwieczniać chwile z życia rodziny lub wyjazdów. Oba modele mają smukłe, proste obudowy w kolorze srebrnym, czarnym i czerwonym. Są proste w obsłudze, przez co idealnie nadają się dla początkujących fotografów. Aby wybrać żądany tryb pracy – fotografowanie, filmowanie lub odtwarzanie – wystarczy zmienić położenie przełącznika.

Użytkownik ma ponadto do dyspozycji siedem trybów tematycznych, które automatycznie dostosowują ustawienia aparatu do różnych warunków.

Wysoka efektywna rozdzielczość, wynosząca w modelu W18. / W190 odpowiednio 10,1 / 12,1 megapiksela, pozwala wykonywać szczegółowe powiększenia zdjęć do formatu A3 i większego. Bardzo dobrej jakości obraz to także zasługa obiektywu z zoomem optycznym 3x. Funkcja zaawansowanego zoomu zwiększa krotność zoomu do 18x (W190) lub 17x (W180), pozwalając na uzyskanie imponujących zbliżeń. Wyposażenie aparatu obejmuje również 2,7-calowy ekran Clear Photo LCD, na którym można wyświetlić jasny, czysty obraz oraz szybko sprawdzić ustawienia aparatu.

Obraz
© (fot. Sony)

Udoskonalona technologia rozpoznawania twarzy może wykryć w kadrze do ośmiu twarzy, a następnie skorygować ustawienia ostrości i ekspozycji w taki sposób, by nadać zdjęciom portretowym lepszy wygląd. Co więcej, dzięki funkcji rozpoznawania uśmiechu aparat może automatycznie wykonać zdjęcie po wykryciu uśmiechu fotografowanej osoby.

Podczas zdjęć z ręki z pomocą przychodzi stabilizator obrazu SteadyShot, który kompensuje drgania aparatu. Specjalny tryb fotografowania zwiększa czułość do ISO 3200. co pozwala na „zamrożenie” ruchu obiektów oraz na wykonywanie nastrojowych zdjęć we wnętrzach, bez użycia lampy.

Aparaty są dostarczane wraz z najnowszą wersją (4.2.01) programu Picture Motion Browser (na komputery PC). Program ten ułatwia zarządzanie kolekcją zdjęć cyfrowych i wideoklipów oraz ich prezentowanie. Można z niego między innymi przesyłać materiały do serwisów społecznościowych, takich jak YouTube czy Picasa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)