Android wciąż mało popularny w Europie

Android wciąż mało popularny w Europie

Android wciąż mało popularny w Europie
Źródło zdjęć: © Google
10.12.2009 14:49, aktualizacja: 10.12.2009 15:05

Chociaż popularność systemu Google Android w Europie Zachodniej z każdym miesiącem nieznacznie, ale jednak rośnie, to ogólne nim zainteresowanie, mimo starań operatorów, jest na dosyć niskim poziomie - informuje firma analityczna IDC.

Popularność mobilnego systemu operacyjnego od Google w okresie od lipca do września wzrosła z 4,2 do 5,4%. Jak mówią analitycy z IDC, klienci rozpoznają markę Google, jednak wciąż nie wiedzą czym jest sam Android. W związku z tym urządzenia z Androidem zalegają na europejskich półkach sklepowych co sprawia, że ich sprzedaż wciąż jest niższa od oczekiwań rynku.

Ma na to wpływ również niewielka liczba urządzeń z tym systemem znajdująca się na rynku. Jednak w ciągu kolejnych kilku miesięcy sytuacja ta ma ulec zmianie i na rynek ma trafić, co najmniej, kilkanaście nowych smartfonów z Androidem na pokładzie. Wśród nich znajdą się propozycje m.in. takich firm jak LG, Samsung, Sony Ericsson czy Motorola.

Tymczasem Nokia, wraz ze swoim systemem operacyjnym Symbian, wciąż jest niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o udziały w rynku. Obecnie należy do niej 48% rynku mobilnych systemów operacyjnych w Europie Zachodniej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)