MWC 2010: Motorola Qunech - Android i nakładka Motoblur

MWC 2010: Motorola Qunech - Android i nakładka Motoblur

22.02.2010 12:08

Motorola po raz pierwszy zaprezentowała swój najnowszy telefon QUENCH z systemem Android i nakładką MOTOBLUR, która synchronizuje i organizuje napływające wiadomości i kontakty.

Projekt ekranu dotykowego Quench-a połączony z opcjami nawigacyjnymi, panelem dotykowym z funkcją „pinch and zoom”. oraz obsługa Adobe Flash Lite ułatwiają przeglądanie stron internetowych. Telefon będzie dostępny począwszy od pierwszego kwartału 2010. W Stanach Zjednoczonych będzie nazywał się CLIQ XT. Jest to ósme urządzenie z systemem Android wprowadzone przez Motorolę na światowy rynek.

Motoblur to usługa polegająca na dostarczaniu treści dla urządzeń z systemem Android przygotowana przez Motorolę. Jest to rozwiązanie pozwalające synchronizować kontakty, posty, wiadomości, zdjęcia i wiele więcej –. ze źródeł, takich jak Facebook, MySpace, Twitter, Gmail, służbowy i prywatny e-mail oraz Last.FM.

Obraz
© (fot. Motorola)

Telefon Quench to połączenie nakładki Motoblur, ciekawego wzornictwa oraz nowej funkcji Swype. Wszelkie wydarzenia, wiadomości czy aktualności można łatwo przeglądać i łatwo na nie odpowiadać na w pełni konfigurowalnym ekranie głównym. Informacje kontaktowe, takie, jak adresy e-mail, zdjęcia profilu i numery telefonów są automatycznie synchronizowane przy każdej zmianie danych źródłowych.

Nawigacja w telefonie jest rozszerzona o przedni, centralnie usytuowany panel dotykowy, który pozwala łatwiej i bardziej intuicyjne surfować po sieci. Adobe Flash Lite umożliwia oglądanie treści multimedialnych takich, jak bannery i filmy oraz wyświetlanie ich na pełnym 3,1 calowym ekranie wysokiej rozdzielczości.

Nowy odtwarzacz multimediów nie tylko daje dostęp do internetu, ale także do sieci społecznościowych. Quench pozwala kupować i pobierać muzykę ze sklepów internetowych, dzięki integracji odtwarzacza z takimi serwisami, jak TuneWiki, SoundHound, GoTV czy YouTube. Funkcja wyszukiwania muzyki sprawia, że łatwo odnaleźć ulubione piosenki, a synchronizacja tekstów z muzyką to kolejna ciekawa funkcja.

QUENCH zapewnia wysoką jakość rozmów dzięki zastosowaniu dwóch mikrofonów oraz techniki redukcji szumów CRYSTAL TALK. Telefon wyposażono także w 5 Mpx aparat, wyposażony w autofokus i flash oparty na diodach LED. Telefon umożliwia także wyszukiwanie informacji w Internecie lub w pamięci urządzenia dzięki wyszukiwaniu głosowemu (tylko w języku angielskim). Wystarczy powiedzieć, czego się szuka, a QUENCH sam odnajdzie odpowiedni kontakt, przedstawi wyniki wyszukiwania z Google, albo otworzy żądaną aplikację.

Obsługa sieci 3. i Wi-Fi, wbudowany odbiornik aGPS oraz interface Bluetooth A2DP to kolejne elementy wyposażenia telefonu.

Internetowy serwis Motoblur zapewnia użytkownikom końcowym komfort i bezpieczeństwo, pozwalając na odzyskanie prywatnych danych oraz ich zdalne usunięcie w razie zgubienia urządzenia. Dodatkowo, dzięki zdalnym aktualizacjom, Motorola ma możliwość ulepszania dostępnych funkcji telefonu oraz dodawania nowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)