MWC 2010: Motorola Qunech - Android i nakładka Motoblur

MWC 2010: Motorola Qunech - Android i nakładka Motoblur22.02.2010 12:08
MWC 2010: Motorola Qunech - Android i nakładka Motoblur

Motorola po raz pierwszy zaprezentowała swój najnowszy telefon QUENCH z systemem Android i nakładką MOTOBLUR, która synchronizuje i organizuje napływające wiadomości i kontakty.

Projekt ekranu dotykowego Quench-a połączony z opcjami nawigacyjnymi, panelem dotykowym z funkcją „pinch and zoom”. oraz obsługa Adobe Flash Lite ułatwiają przeglądanie stron internetowych. Telefon będzie dostępny począwszy od pierwszego kwartału 2010. W Stanach Zjednoczonych będzie nazywał się CLIQ XT. Jest to ósme urządzenie z systemem Android wprowadzone przez Motorolę na światowy rynek.

Motoblur to usługa polegająca na dostarczaniu treści dla urządzeń z systemem Android przygotowana przez Motorolę. Jest to rozwiązanie pozwalające synchronizować kontakty, posty, wiadomości, zdjęcia i wiele więcej –. ze źródeł, takich jak Facebook, MySpace, Twitter, Gmail, służbowy i prywatny e-mail oraz Last.FM.

288762673192319123
Źródło zdjęć: © (fot. Motorola)

Telefon Quench to połączenie nakładki Motoblur, ciekawego wzornictwa oraz nowej funkcji Swype. Wszelkie wydarzenia, wiadomości czy aktualności można łatwo przeglądać i łatwo na nie odpowiadać na w pełni konfigurowalnym ekranie głównym. Informacje kontaktowe, takie, jak adresy e-mail, zdjęcia profilu i numery telefonów są automatycznie synchronizowane przy każdej zmianie danych źródłowych.

Nawigacja w telefonie jest rozszerzona o przedni, centralnie usytuowany panel dotykowy, który pozwala łatwiej i bardziej intuicyjne surfować po sieci. Adobe Flash Lite umożliwia oglądanie treści multimedialnych takich, jak bannery i filmy oraz wyświetlanie ich na pełnym 3,1 calowym ekranie wysokiej rozdzielczości.

Nowy odtwarzacz multimediów nie tylko daje dostęp do internetu, ale także do sieci społecznościowych. Quench pozwala kupować i pobierać muzykę ze sklepów internetowych, dzięki integracji odtwarzacza z takimi serwisami, jak TuneWiki, SoundHound, GoTV czy YouTube. Funkcja wyszukiwania muzyki sprawia, że łatwo odnaleźć ulubione piosenki, a synchronizacja tekstów z muzyką to kolejna ciekawa funkcja.

QUENCH zapewnia wysoką jakość rozmów dzięki zastosowaniu dwóch mikrofonów oraz techniki redukcji szumów CRYSTAL TALK. Telefon wyposażono także w 5 Mpx aparat, wyposażony w autofokus i flash oparty na diodach LED. Telefon umożliwia także wyszukiwanie informacji w Internecie lub w pamięci urządzenia dzięki wyszukiwaniu głosowemu (tylko w języku angielskim). Wystarczy powiedzieć, czego się szuka, a QUENCH sam odnajdzie odpowiedni kontakt, przedstawi wyniki wyszukiwania z Google, albo otworzy żądaną aplikację.

Obsługa sieci 3. i Wi-Fi, wbudowany odbiornik aGPS oraz interface Bluetooth A2DP to kolejne elementy wyposażenia telefonu.

Internetowy serwis Motoblur zapewnia użytkownikom końcowym komfort i bezpieczeństwo, pozwalając na odzyskanie prywatnych danych oraz ich zdalne usunięcie w razie zgubienia urządzenia. Dodatkowo, dzięki zdalnym aktualizacjom, Motorola ma możliwość ulepszania dostępnych funkcji telefonu oraz dodawania nowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)