MWC 2010: NAVIGON dla urządzeń z systemem Android

MWC 2010: NAVIGON dla urządzeń z systemem Android

MWC 2010: NAVIGON dla urządzeń z systemem Android
15.02.2010 12:00

Navigon rozszerza ofertę rozwiązań nawigacyjnych dla smartphone’ów, oferując od wiosny 2010 oprogramowanie MobileNavigator dla systemu Android.

MobileNavigator dla Android’a pozwala posiadaczom takich telefonów jak Nexus One, HTC Magic czy HTC Hero (wersje systemu od 1.5 do 2.1. korzystać z praktycznego rozwiązania nawigacyjnego. Wszystkie dane, łącznie z mapami, są przechowywane w urządzeniu, a zatem nie ma potrzeby korzystania z transmisji danych. Oznacza to, że nie ma problemu z długim oczekiwaniem na ściągnięcie kolejnych fragmentów mapy i nie są doliczane opłaty za transmisję danych, co jest szczególnie ważne za granicą. Dodatkowo, znane już z urządzeń Nqvigon funkcje przekształcają telefon w niezawodnego towarzysza podróży. Reality View wyświetla kierowcy realistyczny, trójwymiarowy obraz miejsca zjazdu z autostrady wraz z ze wszystkimi ważnymi znakami.

Obraz
© (fot. Navigon)

Tryb wyświetlania zmieni się też automatycznie z dziennego na nocny, możliwa jest również zmiana położenia wyświetlania mapy –. pozioma lub pionowa, w zależności od tego, czy kierowca chce widzieć więcej drogi przed sobą, czy po bokach. Oprogramowanie oferuje odświeżanie obrazu na poziomie 8 klatek na sekundę w trybie mapy, co zapewnia czytelne i płynne wyświetlanie informacji. Oprócz zaawansowanych funkcji obrazowania, inteligentni asystenci, jak np. Lane Assistant (Asystent Pasa Ruchu) czy Speed Assistant (Asystent Prędkości) czy funkcja Text-to-Speech zapewniają dodatkową pomoc w bezpiecznym dotarciu do celu.

Łatwa orientacja
MobileNavigator integruje się z systemem Android, wykorzystując jego interfejs użytkownika dla intuicyjnej obsługi nawigacji. Inteligentny system wprowadzania celu podpowiada w trakcie wprowadzania kolejnych liter, jaki adres możemy mieć na myśli, co ułatwia i przyspiesza planowanie podróży. Dodatkowo, aplikacja pozwala nawigować bezpośrednio do adresów zapisanych w książce adresowej.

MobileNavigator dla urządzeń z systemem Android będzie dostępny do ściągnięcia ze sklepu Android Marketplace w ciągu najbliższych tygodni. Oprogramowanie będzie dostępne z atrakcyjną zniżką związaną z jego premierą - promocyjna cena będzie wynosić 49.95€. za wersję regionalną (w tym mapa Polski) lub 74.95€ za wersje europejską. NAVIGON oferuje również bezpłatne testy oprogramowania w pełnej funkcjonalności przez 30 dni.

Kompatybilne urządzenia:

HTC Hero
HTC Magic
Google Nexus One
Huawei U8220
Motorola Droid
Motorola Milestone
Samsung GT-i5700 Galaxy Spica
Samsung GT-i7500 Galaxy
Sony Ericsson Xperia X10
T-Mobile G2 Touch
T-Mobile G1
T-Mobile Pulse

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)