CES 2010: Motorola prezentuje smartfon BACKFLIP

CES 2010: Motorola prezentuje smartfon BACKFLIP

CES 2010: Motorola prezentuje smartfon BACKFLIP
11.01.2010 13:18, aktualizacja: 11.01.2010 14:03

Motorola zaprezentowała oficjalnie swój najnowszy telefon Backflip
- smartfon działający na bazie systemu Android. Dzięki aplikacji Motolbur nowe urządzenie Motoroli łączy w sobie możliwości personalizacji i natychmiastowego dostępu do serwisów społecznościowych z wielofunkcyjnością smartfona. Nietypowo otwierający się ekran pozwala cieszyć się multimediami m.in. filmami, muzyką czy zdjęciami. Pełna klawiatura QWERTY ułatwia dostęp do e-maili, newsów lub wiadomości z serwisów takich jak Twitter czy Flickr.

Motorola zaprezentowała oficjalnie swój najnowszy telefon Backflip - smartfon działający na bazie systemu Android. Dzięki aplikacji Motoblur nowe urządzenie Motoroli łączy w sobie możliwości personalizacji i natychmiastowego dostępu do serwisów społecznościowych z wielofunkcyjnością smartfona. Nietypowo otwierający się ekran pozwala cieszyć się multimediami m.in. filmami, muzyką czy zdjęciami. Pełna klawiatura QWERTY ułatwia dostęp do e-maili, newsów lub wiadomości z serwisów takich jak Twitter czy Flickr.

Telefon Backflip wyposażony został w obracaną klawiaturę QWERTY oraz 3.1-calowy ekran dotykowy. Szybka nawigacja oraz intuicyjne menu są dostępne dzięki unikalnym cechom Backtrack. Na tylnej stronie ekranu został umieszczony dotykowy panel nawigacyjny, który umożliwia przeglądanie stron internetowych, tekstów, czy e-maili bez konieczności dotykania i zasłaniania części ekranu palcem. Zyskujemy w ten sposób lepsze pole widoczności ekranu.

Obraz
© (fot. Motorola)

Telefon wyposażono w Motoblur, pierwsze na świecie rozwiązanie wykorzystujące platformę Android, służące do synchronizowania m.in. kontaktów, e-maili czy zdjęć z serwisów społecznościowych i automatycznego wyświetlania ich na ekranie urządzenia. Aplikacja pozwala na łatwe korzystanie z takich źródeł jak Facebook, MySpace, Twitter, Gmail, osobista poczta e-mail czy LastFM.

Dodatkowo Motoblur zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo danych umieszczonych w urządzeniu na wypadek jego zgubienia czy kradzieży. Wszystkie kontakty, wiadomości są zabezpieczane na specjalnym serwerze. Utraconą komórkę można odnaleźć poprzez wmontowany GPS, który pokazuje lokalizację urządzenia na dedykowanym portalu. Istnieje również możliwość zdalnego wymazania informacji z utraconego telefonu poprzez stronę internetową. Dostęp do portalu jest chroniony hasłem.

Obraz
© (fot. Motorola)

Podstawowe cechy:
• Dotykowy wyświetlacz o przekątnej 3,1 cala,
• Pełna klawiatura QWERTY,
• Obsługa multi-touch,
• Aparat fotograficzny 5 mpix z auto focusem oraz lampą błyskową LED,
• Technologia CrystalTalk, zapewniająca dobrą jakość rozmowy w hałaśliwym otoczeniu

Dodatkowe cechy i aplikacje:
Przeglądarka internetowa, obsługująca standardy 3G i łącze Wi-Fi
• Dostęp do Android Market oferującym ponad 16 000 aplikacji i widgetów
• Nawigacja AGPS,
• Łączność Bluetooth

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)