MWC 2013: Emporia - nowy telefon i funkcje ułatwiające życie seniorom

MWC 2013: Emporia - nowy telefon i funkcje ułatwiające życie seniorom

MWC 2013: Emporia - nowy telefon i funkcje ułatwiające życie seniorom
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
25.02.2013 13:30, aktualizacja: 03.03.2013 12:23

Istotnym zagadnieniem w tworzeniu aplikacji i usług Emporia stało się ułatwianie życia codziennego klientów oraz zapewnianie, by czuli się bezpieczni, pozostając jednocześnie w możliwie najbliższym kontakcie ze swoimi bliskimi. Aplikacja EmporiaME to rozwiązanie, które pozwala na połączenie smartfonów z aparatami Emporia.

Szczególną cechą EmporiaME jest podejście międzypokoleniowe. Dzięki aplikacji emporia ME możliwe stało się połączenie pomiędzy smartfonami dzieci czy wnuków a telefonami komórkowymi Emporia posiadanymi przez seniorów. Użytkownicy smartfonów mogą udostępniać zdjęcia użytkownikom aparatów Emporia, a następnie wspólnie je przeglądać. Istnieje również możliwość wysyłania przypomnień i zapisów kalendarza na telefon emporia oraz kontrolowanie ich aktualnego statusu.

Emporia podjęła się opracowania aplikacji emporia ME na smartfony iPhone oraz urządzenia działające na Androidzie używane przez dzieci i wnuki. Aplikacja ta umożliwia łatwe połączenie z EmporiaCONNECT, aparatem o pewnych cechach smartfonu.

Funkcja udostępniania zdjęć w aplikacji EmporiaME jest bardzo łatwa w obsłudze. Użytkownik smartfonu otwiera profil Emporia w aplikacji kontaktowej. Następnie użytkownik wybiera album zdjęć ze swojego telefonu i udostępnia je użytkownikowi aparatu Emporia. Użytkownik smartfonu może z kolei połączyć się z użytkownikiem urządzenia Emporia i rozpocząć wspólną sesję przeglądania zdjęć. Obaj użytkownicy przechodzą przy tym w tryb bezobsługowy, natomiast zdjęcia mogą być przesuwane jednocześnie na urządzeniu smartfon i aparacie Emporia. W ten sposób udostępniane są tylko wybrane zdjęcia konkretnie wybranym osobom.

Inną istotną funkcją emporiaME jest pomoc w obsłudze książki telefonicznej, definiowanie numerów alarmowych oraz zarządzanie umówionymi spotkaniami. Istotne daty i przypomnienia o wizytach lekarskich czy zażywaniu lekarstw można wprowadzić do kalendarza na urządzeniu Emporia z poziomu smartfonu. Użytkownik smartfonu może śledzić bieżący status powiadomień, natomiast użytkownik aparatu Emporia otrzymuje na czas wszystkie informacje o ważnych wydarzeniach i spotkaniach.

Inne usługi EmporiaCONNECT to prosty dostęp do prognoz pogody oraz interaktywne przypomnienia dotyczące zażywania lekarstw czy przypomnienia o urodzinach bliskich osób. Funkcja orientacji pozwala na wyszukiwanie najbliższych ważnych dla użytkownika obiektów. Przykładowo, użytkownik może sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy posterunek policji, apteka czy inne interesujące go obiekty. Przy pomocy prostych instrukcji można dotrzeć do wybranego punktu.

Inteligentny system połączeń alarmowych zapewnia odpowiednią dozę bezpieczeństwa poza domem. Funkcja bezpieczeństwa wykonuje połączenia alarmowe do pięciu wybranych numerów tak długo, aż połączenie zostanie odebrane. Inteligentny system zapewnia dzięki temu, że żadne z połączeń alarmowych nie zostanie zaniechane. Dzięki aplikacji EmporiaME kontakty alarmowe są utrzymywane w sposób zdalny.

Aparat emporiaCONNECT wyposażono we wbudowany aparat z matrycą 2Mpx, umożliwiający wykonywanie zdjęć przy użyciu dwóch przycisków. Urządzenie posiada również funkcjonalności takie jak moduł GPS, 2,8-calowy wyświetlacz TFT oraz kartę mikro SD. Jak każdy aparat Emporia, w modelu tym również postawiono na prostotę obsługi.

Dzięki konstrukcji telefonu zamykanego na klapkę możliwe stało się połączenie dużego ekranu oraz dużej, wygodnej klawiatury. Znajdują się na niej również trzy ułatwiające obsługę klawisze szybkiego dostępu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)